Almanya Gezilecek Noktalar Nelerdir

Almanya’nın Avrupa ülkelerinin en romantiklerinden olduğunu söyleyemeyiz ancak Orta Avrupa’nın bu en büyük ülkesi tarihi, kültürü, doğal güzellikleriyle en çok turist çeken Avrupa ülkelerinden biridir.

Almanya modern, kozmopolit bir ülke olduğu gibi çeşitli etnik ve kültürel çeşitliliğe sahiptir. Almanya’yı tanımlayan özelliklerden biri düzenlilik ile kurallara ve otoriteye saygı duygusudur. Bununla birlikte tutumlar ülke genelinde değişir; güneyliler kuzeyin liberallerinden daha muhafazakar olma eğilimindedirler.

Almanya diğer Avrupa ülkelerine kıyasla daha az tanınan bir ülke olmasına rağmen 1989’da Berlin Duvarı’nın yıkılmasından sonra giderek yükselen bir turizm değeri olmuştur.  Almanya’nın diğer büyük şehirlerinin çoğu eskiden bağımsız şehir devletleri olduğu için kendi özel tarihleri vardır. Bununla birlikte Almanya gezilecek noktalar hiçbir şekilde birkaç şehirler sınırlı değildir ve ülkenin her yerinde Almanya gezi notları oluşturulabilecek cazibe merkezleri bulunmaktadır.

Stuttgart Görülecek Yerler

Almanya’nın ekonomik merkezlerinden biri olarak bilinen Stuttgart birçok müze barındıran, alışveriş ve gece hayatıyla ünlü bir şehirdir.

Mercedes-Benz Müzesi

e-gabi

Stuttgart gezinizde  Staatsgalerie’de mimari turlara katılabilir, otomobillere meraklıysanız Mercedes-Benz Müzesi’ni gezebilir, Killesberg Kulesi’nden şehrin manzarasını izleyebilir, Kunstmuseum’da Otto Dix’in eserlerini görebilir, Carl Zeiss Gözlemevi’nden yıldızlara bakabilirsiniz.

Stutgart Botanik Bahçesi

Roger W

Eğer açık hava aktiviteleri arıyorsanız Doğa Tarihi Müzesi ve Botanik Bahçesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Eğer tarihi ve kültürel geziler sıkıcı gelirse ülkenin en şık caddesi olan Königstrasse’de eğlenebilir ya da alışveriş yaparak kendinizi biraz şımartabilirsiniz. Daha fazla Stuttgart hakkında bilgi için tıklayabilirsiniz.

Düsseldorf Görülecek Yerler

Bir sanat ve moda şehri olan Düsseldorf gezinizde gezebileceğiniz onlarca müze, sanat galerisi, park ve cadde bulunur.

Königsalle

ADD

Eğer alışveriş yapmak istiyorsanız Avrupa’nın en nezih caddelerinden biri olan Königsalle’e mutlaka uğramalısınız.

Benrath Sarayı

Heribert Bechen

Kentin sanat eserlerini görmek için Westphalia ve Kunstpalast müzelerini; tarihini yaşamak için Benrath Sarayı, Kaiserswerth ve Eski Düsseldorf’u ziyaret edebilirsiniz.

Hofgarten

digital cat

Eğer hava almak, dinlenmek ya da spor yapmak isterseniz Embankment Kordonu, Hofgarten ve Japon Bahçesi kentin önemli açık hava alanlarındandır.

Rheinturm Kulesi

MichaelGaida

Eğer Düsseldorf manzarasını izlemek isterseniz Rheinturm Kulesi büyüleyici manzarasıyla ziyaretçilerini beklemektedir. Düsseldorf hakkında daha fazlası için

Frankfurt Görülecek Yerler

Dünyanın yaşanabilir kentleri listesinde her zaman kendine üst sıralarda yer bulan Frankfurt’ta birkaç günde dahi bitirilemeyecek kadar çok müze bulunur.

Goethe Kulesi

Roberto Strauss

Goethe Müzesi, Sankenberg Doğal Tarih Müzesi, Modern Sanatlar Müzesi ve Eschenheimer Kulesi’ni ziyaret ederek kentin tarihini yaşayabilir, Palmiye  Bahçesi ve Frankfurt Hayvanat Bahçesi’nde gezip eğlenebilir, Opera Salonu’nda Avrupa’nın en önemli opera konserlerini izleyebilir, St. Paul ve St. Bartholomeow Kilisesi’ni ziyaret edebilir; eğer tarihte daha da geriye gitmek isterseniz Eski Kent Merkezi’nde  antik kalıntıları inceleyebilirsiniz. Frankfurt şehri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayabilirsiniz

Köln Görülecek Yerler

Eğer Hollanda’ya gidecek ya da Hollanda’dan geliyorsanız  hemen yakındaki Köln’e uğrayabilirsiniz.

Altenberg Katedrali

Heribert Bechen

Kiliseleriyle ünlü kentte Köln ve Altenberg Katedrali’ni, Gereon ve St. Pantaleon Kilisesi’ni ve Batı Almanya’nın dini yönünü ele alabilir; Augustusburg Sarayı Parkı, Köln Teleferiği ve Zooloji Bahçeleri’nde çocuklarınızla eğlenebilir; Roma-Germen Müzesi’nde kentin tarihini görebilirsiniz. Bununla birlikte şehir oldukça makul ücretli müzelere ve birçok ücretsiz etkinliğe sahiptir. Köln şehri detaylı bilgi için bakabilirsiniz

Hamburg Görülecek Yerler

Almanya’nın en zengin kentlerinden olan Hamburg deniz ve deniz ticaretiyle bütünleşmiştir.

Gemi Müzeleri

heju

Hamburg Limanı’ndaki gemi müzelerini görmeden Hamburg’un deniz kültürünü tanımak kolay olmayacaktır.

Hamburg Müzesi

Fred Romero

Bununla birlikte Michael Kilisesi’ni ve Hamburg Müzesi’ni ziyaret ederek kentin tarihi yönünü inceleyebilir, Ohlsdorf Mezarlığı’nda Bismarck’ın mezarına çiçek bırakabilir; Tierpark Hayvanat Bahçesi ve Minyatür Wunderland’de çocuğunuzu gezdirebilirsiniz. Eylül ayında Hamburg’daysanız Alster Gölü’ndeki Alstervergnügen Festivali’ne uğramadan geçmeyin. Hamburg şehrini inceleyebilirsiniz

Münih Görülecek Yerler

Oktoberfest Festivali sayesinde her yıl 2 milyondan fazla yabancı turistin ziyaret ettiği Münih aynı zamanda kiliseleriyle ünlüdür.

Asam Kilisesi

RitaE

Leydi Katedral Kilisesi, Aziz Peter Kilisesi, Belediye Sarayı, Asam Kilisesi gibi kentin tarihi ve dini yönünü yansıtan mekanları ziyaret edebilir; İngiliz Bahçesi’nde güneşlenebilir, Hellabrunn Hayvanat Bahçesi’nde ailecek piknik yapabilirsiniz.

Königsplatz

Steven Zucker

Königsplatz’dan hediyelik eşya almayı ve tabi ki Ekim ayında gelmişseniz Oktorbest’e katılmayı unutmayın. Münih şehri bilgileri için bakabilirsiniz

Berlin Görülecek Yerler

Ülkenin siyasi merkezi ve başkenti olan Berlin Avrupa’nın en önemli kültür ve sanat merkezlerinden biridir.

Brandenburg Kapısı

Dennis Jarvis

Berlin’de Brandenburg Kapısı’ndan başlayabileceğiniz tarih yolculuğunda Müzeler Adası’nı ziyaret edebilir; Reichtag’da Nazi döneminin, Berlin Duvarı’nda 2. Dünya Savaşı sonrası bölünmüş Almanya’nın izlerini  görebilirsiniz.

Linden Caddesi

Chris Grabert

Alışveriş yapmak için Unter den Linden Caddesi ve Nikolai Bölgesi ihtiyaçlarınıza cevap vereceklerdir. Ailecek geziyorsanız Berlin Hayvanat Bahçesi’ne; dinlenmek ve yürüyüş yapmak için Grunewald Ormanı’na gidebilirsiniz. Berlin şehrini detaylı inceleyebilirsiniz

Leipzig Görülecek Yerler

Mendhelsson’un evi

wikimedia

Almanya’nın son yıllarda yükselişte olan ticaret kenti Leipzig’de fuarlara katılabilir, kentin dini yönü için Thomas ve St. Nicholas kiliselerini görebilir, kültürel etkinlikler için Milletler Savaşı Anıtı, Eski Belediye Binası, Grassi Müzesi, Mendhelsson’un evi ve Güzel Sanatlar Müzesi’ni ziyaret edebilir, eğer bir kitap kurduysanız Avrupa’nın en büyük kitap fuarına katılabilir ve Leipzig Kütüphanesi’nde Almanca yayınlanmış bütün kitapları bulabilirsiniz.

Madler Pasajı

pixelchecker

Kentte alışveriş yapmak isterseniz Madler Pasajı’ndan geçebilir, dinlenmek ve temiz hava almak isterseniz Leipzig Üniversitesi’ni ve üniversiteye bağlı Botanik Bahçesi’ni gezebilirsiniz. Leipzig şehri daha fazla detay için

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here