Almanya’da Alışveriş

Almanlar alışveriş yapmayı severler. Bu aynı zamanda ihtiyacınız olan her şeyi kolayca bulmanızı kolaylaştırır. Bununla birlikte gelişmekte olan ülkelerdeki alışveriş merkezlerine dayalı alışveriş kültürü Almanya’da pek geçerli değildir. Çoğu büyük marka kendi yapılarında hizmet vermeyi tercih eder.

Alman mallarının kalitesini hemen herkes bilir. Adidas, Birkenstock, Nivea gibi markaların anavatanı olsa da fiyatları Avrupa’nın diğer ülkelerinden önemli ölçüde daha ucuz değildir ancak çeşit daha fazladır. Çoğu şehirde küçük butikler bulunur. Elektronik alışverişinde de tercih edilebilir ülkelerdendir.

Alman el sanatları, özellikle ahşap oyuncaklar hediyelik olarak mükemmel seçimdir. Her zaman bütün detaylara özen gösterilerek hazırlanır ve çoğunlukla yerel özellikler gösterir. Noel pazarları el yapımı hediyelik eşyalar almak için önemli bir fırsattır. Almanya’dan bir hediyelik eşya almanız gerekiyorsa 18. yüzyıldan beri yapılan guguklu saatler oldukça popülerdir.

Birçok dükkan kıyafet, züccaciye, deri ürünleri, ayakkabı, oyuncaklar, elektronik ürünler, müzik aletleri, kitaplar, çiçekler gibi geniş ürün yelpazesinde ucuz ürünler satarken; tütün ürünleri, antikalar, el sanatları daha pahalıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here