Almanya Gece Hayatı

Almanya’nın oldukça gelişmiş bir gece hayatı kültürü vardır. Barları, gece kulüpleri ve pubları haftanın her günü kalabalıktır. Almanya’nın gece hayatı büyük kentlerde canlı müzik barları ve çeşitli gece kulüpleri etrafında şekillenir. Ülke dünyada elektronik müziğin en popüler olduğu yerlerden biridir. Hiphop ve metal müzik dünyasının da ünlü örnekleri Almanya’dan çıkmıştır.

Almanya’nın gece hayatı Avrupa’nın en iyilerinden biri olarak bilinir. Almanya’da yılın her dönemi gece hayatına katılan gezginler ve çeşitli ülkelerden eğitim için gelen öğrencilerle doludur. Bununla birlikte Münih’teki Oktoberfest dünyanın en büyük alkollü organizasyonlarından biridir. Nürnberg çılgın partilere ev sahipliği yapıyor olmasa da yaklaşık 300 bira fabrikası hala faaliyettedir ve dünyanın en büyük bira üretim merkezlerine sahiptir. Kentteki iklim ve toprak yapısı çok kaliteli şaraplar üretilmesine izin verir. Hannover gece hayatında biraz daha sakin olmasına rağmen Sanisbar’da 60’ların müziklerini dinleyebilir, makul fiyatlarla içki içebilirsiniz.

Almanya’nın Ren Vadisi’nde yerel olarak üretilen şarap kafelerin bulunduğu bölgede biraz daha sakin gece hayatının keyfini çıkarabilirsiniz. Eğer bir Beethoven ya da Bach hayranı iseniz ülkede hemen her hafta bir klasik müzik konserine gidebilirsiniz. Eğer caz türünde bir akşam eğlencesi arıyorsanız doğru seçim Berlin olacaktır. Bununla birlikte bazı barlar ve kulüpler bardak için 1-2 euro depozito alabilir. Bu miktar hesaptan düşülecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here