Amerika Gece Hayatı

Amerika Birleşik Devletleri her konuda iddialı olduğu gibi eğlenceli ve zevkli gece hayatı ile de ziyaretçilerine keyifli unutulmaz dakikalar yaşatır. Özellikle ülkenin belirli noktalarına yayılmış durumda olan gece kulüpleri ve eğlence mekanları ile anı sonuna kadar yaşayacağınız binlerce farklı organizasyon ülkede sizi bekliyor.

Amerika Birleşik Devletleri denilince turistler için akla gelen farklılıklardan birini de özellikle belirli şehirleriyle özdeşleşmiş olan gece hayatı oluşturur. Farklı, renkli ve eğlenceli geceleriyle ABD gelen ziyaretçilerine ülkelerinde gördüklerinden çok farklı bir atmosfer sunar. Ülkede belirli meydanlar, alanlar ve mekanlar gece hayatı ile özdeşleşmiş durumdadır. Dans gösterileri, müzik ve alkol ABD gece hayatının vazgeçilmezleridir. Her türlü stresten sıyrılarak siz de bu gecelerde kendinizi müziğin ve dansın ritmine bırakabilirsiniz. Tüm görsel şovları ile ABD gece hayatı sizi bekliyor. ABD’de belirli kentlerin gece hayatını sizin için araştırdık.

Her Las Vegas kumarhanesi kumar oynayanlar için ücretsiz içecekler sunmaktadır. Bir slot makinesinde veya oyun masasında oturmanızla birlikte kokteyl dolu tabağı ile garson sizi karşılayacaktır. Buna ek olarak kumarhaneler her türlü bar ve salonlara da sahiptir. Bu mekanlarda çok az sayıda turist daha fazla içki içmeye çalışır. Mekanda kumar oynamak birincil amaçtır.  Strip barları New York’taki barlarda olduğu gibi içki odaklı hizmet veriyor. Yeni nesil genç ziyaretçiler şehrin şöhretinin bu açıdan büyümesini sağlıyor. Şehirde yer alan Cosmopolitan ve Wynn Las Vegas gibi gazinolar dünyanın en görkemli ve en pahalı kulüplerinden bazılarına sahiptir.

Virginia Highland’ın başlıca gece hayatı alanlarını Little Five Points ve Atlanta’nın gelişen eşcinsel ve lezbiyen sahnesinin merkezi olan Midtown oluşturur. Atlantix ziyaretçi merkezinde bir stantta yerel etkinlikler ve gösteriler için yarı fiyatlı biletler satılıyor. Bu uygun fiyatlı biletleri alarak uygun fiyata harika bir gece geçirebilirsiniz.

Dünyaca ünlü müzik gruplarını ve DJ’leri dinleyerek içki içmek, keyifle vakit geçirmek için Washington’un gece hayatını kesinlikle görmelisiniz. Georgetown güzel mekanları Dupont Circle’ın müzikli eğlencelerinde keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz. Takım elbiseli ve kravatlı bir politikacıyı veya iki casusu bile bu mekanlarda bulabilirsiniz. Capitol Hill’de kulüpler için 5 ila 25 dolarlık başlangıç ödemesi ile mekana girebilirsiniz. Büyük bir isim sahneye çıkmadığı sürece bu fiyatlar esastır. Alternatif özellikler ve programa ek olarak güncel haftalık CityPaper broşüründen yeni tarihli müzik, tiyatro ve diğer etkinlik listelerini kontrol edebilirsiniz. Bu liste sayesinde ilginizi çeken organizasyonlara bilet alarak uygun fiyatlı bir gece geçirirsiniz. Özellikle eşcinsel ve lezbiyen organizasyonlu bir gece arzu ederseniz Washington’da Dupont Circle sizi bekliyor.

Eğlence ve gece hayatının en popüler alanları Güney Caddesi ve Eski Şehir’deki 2. Caddedir.  Ancak Kuzey Liberties ve Fishtown alanları biraz daha kuzeyde yer alır. Alan popüler barları ve kulüpleri ile ün kazanmış. Bölgede yerel içki popüler ve ucuzdur. Burada herhangi bir şey içmek isterseniz kesinlikle Yuengling’i deneyin.

Boston köklü ve eğlenceli mahalle tavernalarından şık salonlara kadar her şeyi sunan canlı bir gece hayatı sahnesine sahiptir. Şehir canlı müzik organizasyonlarına ev sahipliği yapar. En iyi yerel ve turne gruplarının vazgeçilmez şehridir. Mass Ave ve Common arasındaki Boylston Caddesi her çeşit partiye hitap eden çeşitli barlara sahiptir. Kenmore Meydanı yakınlarındaki Lansdowne Caddesi de bir çok eğlence merkezi ile doludur. Ücretsiz dağıtılan haftalık Boston Phoenix ve Dig Boston broşürleri ile güncel listelere ulaşabilirsiniz. Şehirde birçok gece kulübünde kimlik istendiğini unutmayın.

Birkaç yıl önce Disney’in alışveriş ve eğlence kompleksindeki gece kulüplerinin kapatılması ile Orlando’nun gece kulüplerinin şu anda oldukça farklı bir atmosfere sahip iki ana alanda yoğunlaştığı görülüyor. Orlando’nun bir parçası olan Citywalk ziyaretçilerine otuz dönümlük alanda restoran, dans kulübü ve evrensel stüdyolar ile macera adaları arasında mükemmel bir eğlence ortamı sunuyor. Orlando şehir merkezinden uzakta yer alan Tema parklarında geniş, eklektik ve çok daha cazip bar, salon ve kulüpler ile gece hayatı renkli geçmektedir. Akşam olması ile birlikte eğlencelerin çoğu turuncu cadde boyunca gerçekleşir.

Miami’nin gece hayatı eşsiz eğlencesi ve kalabalığı ülkenin en iyileri arasındadır. Kulüpler gece hayatının en popüler alanlarını oluştursa da İspanyol DJ’lerin müziği ile kendini kaybeden salsacıların dansları görülmeye değerdir. Etkinliklerin çoğuna yaklaşık 20 $ giriş ücreti ödeyerek girebilirsiniz. Özellikle South Beach merkezli eğlenceler ziyaretçilerine muhteşem bir gece sunar. Mekanların günlük ve haftalık listelerine ulaşarak daha sıcak eşcinsel ve lezbiyen organizasyonlu geceler geçirebilirsiniz. Miami tüm bu farkları ile gece hayatında Amerika’da farklı bir yere sahiptir.

Önceleri Chicago ABD’nin en güzel gece hayatına sahip şehirlerindendi. Her ne kadar popülerliğini kaybetse de şehirde Blues hayranları hayal kırıklığına uğramaz. 1980’lerin ev müziğinin enerjik dansı ve Chicago Sanat Topluluğunun çığır açan cazı şehirde sizi belkliyor.  Diğer türlerde yenilik yapmaya devam ederek aynı zamanda şehir kendi blues geleneğinden gurur duyarak gece hayatına yön veriyor. Şehirde özellikle Halsted Caddesi, Lincoln Bulvarı ve Kuzey Yakası’ndaki Clark Caddesi boyunca gece kulüpleri bulunmaktadır. Uptown, North Broadway ve Lawrence’ın kesiştiği noktada caz ve rock için mükemmel mekanlar söz konusudur. Bu mekanlarda rock ve caz konserlerine doyarsınız. Şehrin klasik müziği, dans şovları ve tiyatrosu dünya standartlarında bir yere sahiptir. En iyi gay kulüpleri ve lezbiyen organizasyonları ise Lincoln Park’ın bir mil kuzeyindeki Boystown bölgesinde toplanır.

Sizin de bildiği gibi Los Angeles barları yerel özelliklerini yansıtıyor. Barlarda en yoğun zamanı 09.00’dan gece yarısına kadar olan süre oluştursa da şehirde bazı mekanlar sabah 6ya kadar açıktır. Şehrin barlarında içki ucuz ve indirimli fiyat uygulamaları söz konusudur. Los Angeles’taki gece hayatı içki içme, parti ve eğlence şovları gibi birçok seçenek ile ülkenin en iyileri arasında olabilir. Hafta sonu geceleri en yoğun zamanlardır. Ancak hafta içi ise barların en ucuz olduğu dönemlerdir. Bu mekanlarda 5-20 $’a çok güzel bir gece geçirebilirsiniz.  Barlara girme yaş sınırı 21 olarak belirlenmiş olup fotoğraflı kimlik göstermek mecburidir. Los Angeles’ta rocktan salsaya kadar her şeyi sunan canlı müzik mekanlarında keyifle vakit geçirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here