New Jersey Gezilecek Yerler

New Jersey Amerika’nın en küçük eyaletlerinden biridir. Küçük olmasına karşın birinci sınıf turistik mekanlara ev sahipliği yapan bir şehirdir. Ulusal parkları ile doğal güzellikleri ve müzeleri ile tarihi mekanları keşfedilmeyi bekleyen bir şehir olarak karşınıza çıkar. New Jersey tatil planlarınız arasında mutlaka yer almalıdır. Amerika’ya ziyarete giderseniz New Jersey eyaletine de mutlaka zaman ayırın. New Jersey parkları ve doğal güzellikleri ile keyifli anlar yaşamanızı sağlar.

Thomas Edison Ulusal Tarih Parkı Müzesi

New Jersey’e gittiğinizde Thomas Edison Ulusal tarih parkına ait müzeyi mutlaka ziyaret edin. Rehberli ve sesli turlar sayesinde parkı doyasıya gezebilir ve müzede yer alan eserleri inceleyebilirsiniz. Orijinal eserler ve eski filmlerin bulunduğu bu müzede bilet bulmak için erken yola çıkmalısınız. Erken davranan ziyaretçiler bilet alarak müzeyi gezme şansını daha kolay yakalar. Thomas Edison ulusal tarih parkı müzesi 1887 senesinde mimar Henry Hudson Holly tarafından inşa edilmiştir. Çocuklarınız ile yapacağınız tatillerde bu müzeyi tercih etmek daha öğretici bir etkinlik olacaktır.

New Jersey Şehir Müzesi

Sanatseverler Hamilton şehrinde bulunan müze ve heykel parkından oluşan zeminler heykelini mutlaka ziyaret eder. Heykelin yanında parkta çok fazla ağaç ve çiçek türünü de görebilirsiniz. New Jersey şehir müzesinde üç yüzden fazla sayıda tablo bulunur. Bölgedeki tarihi eserlerden oluşan geniş bir sanat koleksiyonu da müzede sergilenir. Resimler ile heykellerin ve dekoratif sanatların bulunduğu bu müzeyi ziyaret etmenizde fayda var. Şehrin geçmişi ve tarihini yansıtan eserlerin sergilenmesi açısından önemli bir müzedir.

Atlantik Şehri ve Tahta Yolu

Amerika’nın kuzeydoğusunda bulunan en popüler sahil beldesi Atlantik şehrini ziyaret ederek ünlü tahta yolunda yürüyüş yapmalısınız. Dört kilometre uzunluğunda olan yürüyüş yolu 1870 senesinde inşa edildi. Tahtadan yürüyüş yolunda bisiklet kiralayarak farklı deneyimler yaşayabilirsiniz. Atlantik şehrine yolunuz düşerse orada bulunan otellerden birinde konaklama şansınız da vardır. Başka bir yerde kolay kolay bulamayacağınız bu tahta yürüyüş yolunda gezerek anın tadını çıkarın.

Eski Viktorya Dönemi Cape May Şehri

Amerika’nın New Jersey eyaletinde bulunan Cape May şehrinde sizi bekleyen çok fazla turistik mekan vardır. Sahil beldesi olarak turistlerin uğrak mekanı haline gelmiştir. Deniz feneri ile ince kumsalları görenleri kendine hayran bırakır türdendir. Viktorya tarzına ait tatil evlerini incelemek farklı gelecektir. Tatil evlerinden bazıları günümüzde müze olarak kullanılır. Çeşitli liman turları sunan tekne ile mutlaka gezinti yapmalısınız.

Princeton ve Battlefield Eyalet Parkı

Princeton ününü Albert Einstein’ın çalışmalarını gerçekleştirdiği araştırma enstitüsü ve üniversitesine bağlı olarak kazanmıştır. Bir saat süren turlara katılarak parkı doyasıya gezebilirsiniz. Parkta bulunan müzelerde çeşitli eserleri inceleme şansınız da bulunur.

Delaware Water Gap Ulusal Park Alanı

Büyük bir alana sahip olan bu dinlenme tesisi sayılan alan çok fazla ziyaretçi alır. 1965 senesinde ulusal park hizmeti sunmak amacı ile kurulmuştur. Sergiler ve sunduğu manzara giden ziyaretçilerin çok dikkatini çeken başlıca unsurlar arasındadır. Kayak yüzme balık tutma ve kamp yapma gibi çeşitli etkinliklerin yapılacağı alanları da kapsayan bir parktır.

Özgürlük Eyalet Parkı ve Özgürlük Bilim Merkezi

Özgürlük parkı sahil kuşağı boyunca uzanan bir alandadır. Muhteşem manzarası ile parka çok fazla turist gelir. Çeşitli anıtlar da parkta yer alır. Özgürlük parkında bisiklet binebilir balık tutabilirsiniz. Küçük kaçamaklarınızda sakin bir gün geçirmek için mutlaka parkı ziyaret edin. Doğayı koruma amaçlı düzenlenen çalışmalar ve etkinlikleri de inceleyebilirsiniz.

Özgürlük parkını ziyarete gelen çocuklar için görülmesi gereken diğer yer Özgürlük bilim merkezidir. Eğlenceli olan bu bilim müzesinde bilim ve teknolojinin gelişimini görme şansınız olur. Sergiler ve çeşitli görüntüler ile özgürlük bilim merkezini inceleyebilir ve çeşitli deneyimler kazanabilirsiniz. Çocuklu ailelerin öğretici bir etkinlik olarak Özgürlük bilim merkezini tercih etmesi daha doğru olur.

Paterson Büyük Şelaleleri

New Jersey’de ülkenin en yeni ulusal parklarından biri olan Paterson’daki Büyük şelaleleri çok eğlenceli bir yerdir. Parkların da bulunduğu bu alanda benzersiz manzaraları fotoğraflama şansınız da bulunur. Yaya köprüsünden geçerken manzarayı mutlaka fotoğraflayarak kaydetmelisiniz. Paterson Müzesi de alanın geçmişi ile ilgili büyüleyici bilgiler sunar.

High Point Eyalet Parkı

New Jersey’de bulunan High Point Eyalet Parkı geniş bir alan kaplar. Birinci dünya savaşında Amerika’nın katılımını anmak için anıtlar bulunur. Parktan görebileceğiniz muhteşem bir manzarada bulunur. High Point Eyalet parkına geldiğinizde balık tutabilir yüzebilir ve kamp yapabilirsiniz. Çocuklu ailelerin kamp yapması için de çok uygun olan High Point Eyalet Parkını görmeden New Jersey’den dönmeyin.

New Jersey Savaş Gemisi

Amerika Birleşik Devletleri’ne ait en süslü tekne olarak kabul edilir. Savaş gemisi demirlenmiş bir halde müze olarak kullanılır. En büyük savaş gemilerinden biri olan bu müzeyi rehberli turlar ile gezerseniz daha anlamlı olur. Savaş dönemlerini anlatan pek çok eseri müzede bulmanız mümkün. Rezervasyon yaptırırsanız gemide konaklama şansınız da olabilir. Gemide sergilenen eserlerde savaş dönemini yaşama şansınız olabilir. New Jersey savaş gemisi Amerika Birleşik Devletleri donanmasının en çok madalya alan gemisi olma özelliğini de taşır.

New Jersey Macera Akvaryumu

Camden’de bulunan Delaware Nehri üzerindeki Macera Akvaryumu ailecek yapacağınız bir gezi için çok uygundur. 1992 senesinde kurulan macera akvaryumunda çok çeşitli hayvan türlerini tanıma fırsatınız bulunur. Amerika’daki en iyi eğitim tesislerinden biri olarak kabul edilir. Akvaryumda köpek balıklarından deniz kaplumbağalarına ve penguenlere kadar çok geniş bir koleksiyon ziyaretçileri bekler. Su aygırlarının da bulunduğu bu akvaryum çok fazla sayıda deniz hayvanını barındırır. New Jersey Macera akvaryumunda çocuklar hayvanları yakından tanıma fırsatı bularak kalıcı öğrenme sağlanmış olur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here