Günümüzde çoğu materyalin, hatta yiyecek ve içecek türevlerinin fabrikasyon sistemle piyasaya sürüldüğü ve doğallığını kaybettiği bir gerçektir. Doğal olarak, Alanya tatilinizde el emeği göz nuru, doğal ve organik ürünlerden edinmeniz en iyi seçenektir. Hal böyle olunca fiyat ve kaliteden bahsedebilmek zorlaşmakla beraber alternatif ürünler konusunda tercihi tamamen siz tatilcilere bırakmak gerekiyor. Böyle durumlarda, ihtiyacınıza ve zevkinize göre ürünlere göz atmalı ve farklı mağaza ve dükkanlardan, her alanda olduğu gibi pazarlık katarak alışveriş yapmalısınız.

Alanya yöresinde, doğal ve organik olarak pek çok farklı ürün bulabilirsiniz. Portakal ve mandalina gibi kışlık ürünler olarak bildiğimiz meyvelerden, bunlardan yapılan yöresel tattaki reçellerden edinmenizi öneririz. Sebze olarak, genellikle restorantlarda sunulan ve adını dahi duymamış olabileceğiniz pek çok çeşit görebileceğiniz dükkanlar da haylice mevcut.

Su kabağı gibi yöreye ait ürünlerin hem yemeklerini hem de bunlardan üretilen müzik aletlerini görebileceğiniz bir çok çarşı ve pazar bulunmaktadır. Bölgeye has diğer ürünler arasında, ipek dokuma çeşitler, meşhur su böreği, tava dondurması, zeytin reçeli gibi şeyler bulunmaktadır.

Tüm bu ürünlerin yanı sıra, süs eşyaları, magnetler, ahşap kap ve kacaklar, biblolar, bölge manzaralarının bulunduğu kartpostallardan alabilir ve tatil dönüşünüzde, hem size hem sevdiklerinize Alanya’yı hatırlatacak şeylere sahip olmuş olursunuz.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here