Alanya Festivalleri

Festival denilince İstanbul’dan sonra akla ilk gelen yerlerden birisi de Alanya’nın özellikle yaz aylarında gerçekleşen festivalleridir. Her dönem farklı türde yapılan bir çok festivale ev sahipliği yapan Alanya’ya eğer yaz aylarında gitmiş iseniz, tatiliniz boyunca mutlaka bir festivale katılmanızı öneririz.

Bunlar arasında en önemli olanları aşağıdaki listede görebilir ve istediğiniz festivalin tarihine göre bir tatil planı ayarlayabilirsiniz.

Uluslararası Alanya Turizm ve Sanat Festivali

Ülke

Her yıl Mayıs ayı içerisinde gerçekleştirilen ve dans, sergi ve konser gibi etkinlikler ile devam eden önemli bir turizm kalkınma festivalidir.

Alanya Uluslararası Caz Günleri

Albüm

Yerli ve yabancı bir çok katılımcıyı ağırlayan ve yerli ve ünlü bir çok sanatçının desteği ile canlandırılan, değerli başyapıtların sergilendiği caz müzik festivalidir. Her yıl Eylül ayında yapılmaktadır.

Uluslararası Alanya Triatlonu

Akdeniz Spor

Aynı şekilde, yerli ve yabancı bir çok sporcunun katıldığı ve çok eski tarihlerde başlamış bir spor organizasyonu tadındadır. İlk olarak 1990 yılında düzenlenmiş ve 2019 senesinde 29.’su yapılacaktır.

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turnuvası

Haber Ola

Önümüzdeki etkinlik tarihi (2018 yılı için) 4 Ekim olan ve toplamda 58. kez düzenlenecek olan festival tadındaki etkinlik, dünyaca tanınan bir üne sahiptir.

TRT tarafından canlı olarak izlediğimiz ve bizlere bugüne kadar harika dakikalar yaşatmış olan bu turnuva, bir çok teknik ekibin ve sporcunun katılımı ile her sene düzenlenir hale gelmiştir. Alanya’yı dünyaya tanıtan en önemli yapıtlardan biridir.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here