Antalya’ya Nasıl Gidilir ?

Antalya’ya varmanın en hızlı ve kolay yolu, tahmin edebileceğiniz üzere havayolunu kullanmaktır. Bir çok havayolu firması, yaz aylarında sayısını artırdığı uçuşlar düzenlemektedir. Hem yurtdışında, hem de yurtiçinden bulabileceğiniz seferler ile, Antalya Havalimanı’na inebilir ve 10 dakikalık bir yolculuk ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Eğer Antalya’nın bir ilçesine gitmek istiyorsanız, havalimanından düzenlenen ve günün her saati bulabileceğiniz transfer hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. İl merkezi ile hava sahası arasındaki mesafe sadece 10 km’dir.

Havayolunun yanı sıra, şehirlerarası otobüs şirketinin her saat bulabileceğiniz seferlerini de tercih edebilirsiniz. Karayolu ile, kendi aracınız ile gelmek istiyorsanız, Isparta’yı geçip Korkuteli çevresinde bulunan muhteşem manzaralara sahip otoyolları tercih edebilirsiniz. Ayrıca şehirlerarası otobüs terminallerinden hemen hemen her saat seferler düzenlenmektedir.

Korkuteli çevresindeki yolların dik ve yamaçlı oluşu gözünüzü korkutmasın, zira geniş ve bir o kadar da sağlam otobanlara sahip bir bölgedir. Anadolu tarafından geliyorsanız, Konya merkezini geçtikten sonra güneye, Marmara tarafından geliyorsanız Isparta’yı geçtikten sonra güneydoğu tarafına doğru ilerlemeniz durumda Antalya’nın muhteşem görüntüsü sizleri karşılayacaktır.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here