Finike’ye Nasıl Gidilir?

Havası, suyu, toprağı ile narenciye cenneti olan Finike’ye ulaşım Antalya üzerinden sağlanıyor. Antalya’ya 139 km, yaklaşık 2 saatlik mesafede olan Finike, Muğla‘ya 223 km, Kumluca’ya 15 km, Demre’ye 16 km, Kaş’a 75 km, Fethiye’ye ise 172 km uzaklıkta yer alıyor. Karayolu ulaşımı kullanarak ilçeye ulaşmak, ilk kez gelen ziyaretçiler için biraz meşakkatli olacaktır.

Zira Finike, Antalya merkezine 139 km mesafe yer almaktadır ve yol boyunca güzergahlar kafa karıştırıcı olabilir. Otobüs yolculuğunda bu tür zorluklar ile karşılaşmıyor olsanız bile, özel bir araç ile geliyorsanız navigasyona fazla güvenmemenizi öneririz. Birebir bilgi edinmek yararınıza olacaktır.

Antalya merkezine vardıktan sonra Kemer ve ardından Kumluca’yı geçip ulaşabileceğiniz ilçe merkezi, Kemer’i geçtikten sonra Kumluca sahilini ve Turunçova’yı aştıktan sonra karşınıza çıkacaktır.

Finike’ye havayolu ile ulaşım gayet rahat olacaktır. Antalya merkezine sadece 13 km uzaklıkta yer alan Antalya Havalimanı’na indikten sonra ister Havaş, Pegasus, Sunexpress ve THY’nin ulaşım servislerini, ister kiralık araç seçeneğini veya otogara varıp şehirlerarası otobüs firmalarının seferlerini kullandığınız takdirde, Finike’ye ulaşabilirsiniz. Ayrıca konakladığınız otelin havaalanı transfer hizmetinin var olması da büyük bir ihtimal dahilinde olacağından, varmadan önce küçük çaplı bir araştırma yapmanızı öneririz.

Finike’de Ulaşım

İlçenin boyutunun fazla büyük olmaması ve  düzenli bir yapıya sahip olması, ulaşımı çok daha kolay hale getirmektedir. Ayrıca dolmuşlar ve ticari taksilerinde sıklıkla kullanıldığı ilçede, her yere yürüyerek gitme imkanınız da bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here