Gazipaşa’nın Önemli Plajları Nerelerdir?

Selinus Plajı

Mapio.net

İlçede bulunan antik kentin hemen yanında yer alan Selinus Plajı, uzun ve oldukça temiz bir kumsala sahiptir. Genişliği yaklaşık 150 metreyi bulan plaj, bir ucunda görülmeye değer Kızılin Mağarası’na, diğer ucunda ise Yat Limanı’na ev sahipliği yapmaktadır.

Bulunduğu konum ve etrafında barındırdığı doğal ve beşeri güzellikler ile oldukça dikkat çeken Selinus, Gazipaşa ziyaretinizde gitmeniz gereken yerler listenizde üst sıralarda yer almalıdır.

Koru Doğal Havuzları ve Plajı

Posta

Sadece bir plajdan ibaret olmayan Koru, doğal bir kumsaldır. Etraftaki akarsular aracılığı ile gelen ve yöre insanı tarafından yalı taşı olarak adlandırılan bir maddeye ev sahipliği yapan plaj, direkt olarak bir tur düzenlemek isteyeceğiniz güzelliklere de sahip. Plajda oluşan taşlardan yapılan evleri etrafta görmek mümkün. Doğal çimento maddesi ile karışan bu taşlar, sertleşerek farklı bir forma giriyor ve sert bir hal alıyor.

Tüm bunların yanı sıra, denizin dalgaları kıyıda biriken bu taşlara çarparak zararlı maddeleri alıyor ve geriye kullanımı yaygın olan bir madde bırakıyor. Koru, bu özellikleriyle oldukça dikkat çekici bir doğal alandır ve sahip olduğu berrak suyu ile denize girmek isteyen ziyaretçiler in oldukça müsait bir alandır.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here