Gazipaşa’ya Nasıl Gidilir?

Antalya Merkez ile Gazipaşa, Antalya arası 180 km’dir. Bu mesafe süre olarak yaklaşık 2 saat 37 dakika sürecektir. Havayolu ile gelmek isteyen misafirler, Alanya – Gazipaşa Havaalanı’na, uygun uçuş bulmaları halinde inebilir ve direkt olarak Gazipaşa’ya geçebilirler.

Anadolu yönünden Mersin’e varmadan batı yönünde ilerlemeleri halinde yaklaşık 3 saat sonra Gazipaşa’ya varabilir. Mut ve ardından Silifke’yi geçtikten sonra, sahil yolundan gitmek durumunda kalacağınızı unutmamalısınız. Ayrıca, ilçeye giden bir çok otobüs firması bulmak oldukça kolay bir seçenek olacaktır.

Gazipaşa’da Ulaşım

İlçede ulaşım, genel itibari ile şehiriçi dolmuş sefelerleri ve ticari taksiler ile sağlanmaktadır. Antalya ile arasındaki 180 km’lik mesafe ise, şehirlerarası otobüs firmalarının sağladığı seferler veya Antalya – Gazipaşa seferleri yapan ulaşım araçları ile katedilebilmektedir.

Kiralık araç seçeneği de oldukça yaygın bir şekilde kullanılan alternatiftir. Şahsi aracınız ile gelmek daima en iyisi olacaktır demek zor. Zira yaz aylarında oluşan trafik, sizi tatmin etmeyebilir. Ancak Temmuz ve Ağustos ayları dışında gelmiş iseniz, bu tür bir trafik ile karşılaşmayacağınızı temin edebiliriz. Fazla büyük bir yerleşime sahip olmayan ilçede, istediğiniz her yere taksi ve dolmuşlar ile hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here