Kaş’a Nasıl Gidilir ?

Bahsettiğimiz gibi Kaş’a ulaşım, diğer bölgelere nazaran biraz daha zor bir yolculuk gerektirmektedir. Anadolu tarafından geliyorsanız, ilk önce Antalya merkezine ulaşmanız ve ardından 220 km daha güneye gitmeniz gerekecektir. Kemer, Kumluca, Finike ve Demre’yi geçtikten sonra, nihayet Kaş sizlere göz kırpacaktır.

Kaş’a en yakın havalimanı Dalaman Havalimanı’dır. Kaş ile arasındaki mesafe yaklaşık 160 km’dir. Antalya’daki hava sahasıyla yaklaşık 220 km’lik bir mesafede yer almaktadır. Bu nedenle her ikisini de Kaş’a ulaşmak için uygun fiyatlı uçuşlar ile ulaşabilirsiniz. Her iki havaalanından saat başı ve yarımlarda kalkan karşılıklı seferler ile ulaşım sağlamak mümkündür.

Kaş’da Ulaşım

Antalya’nın turistik beldesi Kaş’ta ulaşım genellikle dolmuşlarla sağlanır. Kaş içinde bulunan mahalleler arası dolmuş seferleri sık sık sağlanmaktadır. Dolmuşlar gece 12’ye kadar hizmet vermektedir. Eğer arabanız yoksa, dolmuşlarla Kaş’ın ünlü plajlarına rahatlıkla gidebilirsiniz.

Kaş bölgesi içinde hizmet veren toplu taşıma sistemlerinden biri de özel halk otobüsleridir. Dolmuşun yanı sıra otobüs seçeneğini de kullanabilirsiniz. Taksi İle, Her sene binlerce turisti misafir eden Kaş’ta taksi kullananlar da oldukça fazladır. Eğer daha rahat bir ulaşım isterseniz taksiye de binebilirsiniz. Antalya şehir merkezinden Kaş’a rahatlıkla gidebileceğinizi unutmayın.

Kaş Antalya’nın en sık ziyaret edilen beldesi olması sebebiyle, ulaşım sistemi de düzenli çalışmaktadır. Antalya merkezden minibüs ve otobüse binmek kolay olacaktır. Ayrıca Antalya otogarından otobüs firmalarının servislerinden, bölgedeki araba kiralama noktalarından ve taksi hizmetinden faydalanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here