Kemer’e Nasıl Gidilir ?

Yurtiçinden, hemen hemen her ilden düzenlenen otobüs seferleri ile ilçeye ulaşmak oldukça kolay bir seçenek. İstanbul’dan Kemer’e kalkan otobüsler, yaklaşık 12 saatlik bir yolculuğun ardından ilçe merkezine ulaşmaktadır. Ancak, yaz sezonunda oluşan yoğunluk sebebi ile, bazen otobüs seferi bulmak zorlaşabilir. Bu gibi durumlarda ise, Antalya merkezine inebilir ve ardından Kemer’e düzenlenen seferleri kullanarak yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Ankara, İzmir ve diğer büyük illerden yılın her döneminde sık seferler bulabilirken, küçük illerden ise yaz sezonu gelince sayılar artmaktadır.

En hızlı ve güvenilir ulaşım yolu olarak tanıdığımız havayolu, Kemer tatilinize giderken kullanabileceğiniz en uygun seçenek olacaktır. Otel veya diğer konaklama rezervasyonunuzu yaptırdıktan hemen sonra, özellikle yaz aylarında oluşan yoğunluğa takılmamak adına, uçak biletinizi hemen ayırtmanızı tavsiye ederiz.

İlçeye büyük şehirlerden direkt seferler bulabilirken, küçük illerin bazılarından aktarmalı uçuşlar mümkün. Bu gözde tatil merkezine en yakın havaalanı Antalya merkezinde bulunan Antalya Havalimanı’dır ve ilçe merkezine yaklaşık olarak 1 saat 10 dk’lık bir uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanına ulaştıktan sonra, transfer firmalarının düzenlendiği ve sağladığı ulaşım seçeneklerini kullanarak ilçeye varabilirsiniz.

Eğer karayolu ile ulaşım sağlayacak iseniz özel aracınız ile kara yolunu kullanmayı düşünüyorsanız mesafeleri daha kısa sürede kat edeceksinizdir. Çünkü Antalya merkezine yaklaştıkça otoyolun geniş bir hal aldığını ve şeritlerin arttığını farkedeceksiniz. Geri dönüş güzergahlarında mola verebileceğiniz bir çok harika manzaralı yer olduğunu da düşünerek önceden rotanızı çıkarmanızı tavsiye ederiz.

Kemer’de Ulaşım

Kiwi Taxi

İlçe merkezinde ve çevre semtlerinde yıl boyunca çalışan pek çok şehiriçi otobüs ve servis bulabilirsiniz. Her 15 dk ve 30 içinde bir kullanabileceğiniz dolmuşlar da diğer seçenekler arasındadır. Ayrıca taksi, kiralık araç, ve toplu taşıma araçları da kullanabileceğiniz ulaşım seçenekleri arasındadır. Yaz sezonu açılınca, bu tür ulaşım seçeneklerinin tamamı, çalışma saatlerinde güzergahlarında esnemeler yapmaktadır.

Kısaca Kemer tatilinizde ulaşım sıkıntısı çekmeyeceğinizi temin ederiz. Ancak konakladığınız tesis ilçe merkezi dışında ise, gece saatlerinde kiralık araç veya taksi kullanma durumunda kalabileceğinizi unutmayınız.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here