Kepez’de Gezilecek Noktalar Nelerdir?

Muratpaşa’dan sonra ilin en kalabalık ikinci ilçesi olma özelliği ve sahip olduğu tarihi, doğal ve kültürel yerleri ile oldukça dikkat çeken bir yer olan Kepez, görülmeye değer bir yerdir. Antalya’nın merkez ilçesi olmasından dolayı Kepez’e ulaşım gayet kolaydır. Genelde Antalya merkezine Kepez ilçesinden hafif raylı sistem ile hızlıca ulaşım sağlanmaktadır.

Antalya şehirlerarası otobüs terminalinin Kepez’de bulunmasından dolayı çok sayıda ziyaretçi almaktadır. Ayrıca Kepez ilçesi Konyaaltı plajına yakın olmasından dolayı konaklama için tercih edilmektedir.

Kepez ilçesinin en önemli doğal güzelliği Düden Şelalesidir. Gidilmesi gereken en uygun zaman ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Hava sıcaklığı bu dönemlerde uygun bir hal almaktadır ve aşırı nemden doğabilecek sağlık sorunlarının önüne geçilmiş olunur.

Gezilecek Yerler

Düden Şelalesi

Wikimedia

Antalya merkezinden Kepez’e doğru 10 km kadar ilerlediğinizde, dünyanın sayılı şelalelerinden birini göreceksiniz. Düden Şelalesi, su kaynağını HES’ten almaktadır ve Akdeniz’e dökülmektedir. Etrafında bulunan yeşil doğası ve tabiatın verdiği bir çok güzellikler ile dikkat çeken Düden Şelalesi, Kepez’de görülmeye değer yerlerden biridir.

Antalya Hayvanat Bahçesi

Gezilmesi Gereken Yerler

İçerisinde bulunan hayvanlar ile dikkat çeken bir yer olan hayvanat bahçesi, yaklaşık 100 tür ve bu türlerden oluşan 856 hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Bulunduğu konum Kepez merkezine oldukça yakındır ve kurulu olduğunu alan büyüktür.

Sadece hayvanlar ile değil, aynı zamanda piknik alanları, doğal su kaynakları, küçük de olsa şelaleler ve daha pek çok farklı unsuru ile de bilinen Antalya Hayvanat Bahçesi, çocuklarıyla tatile çıkan ziyaretçiler için oldukça uygun bir yerdir.

Kepez Plajları

Wikimedia

Kepez ilçesinin, idari sınırları içerisinde bir plaj bulunmamakla beraber, gittiğinizde denize girmek isterseniz, Antalya merkezinden güneye doğru ilerleyebilir veya 35 km mesafede bulunan Konyaaltı plajlarına uğrayabilirsiniz.

Kepez Gece Hayatı

Kepez sınırları içerisinde ve güney kesimlerinde bir çok kafe ve barın bulunduğu caddelere uğrayabilir ve gece hayatının tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca, gece geç saatlere kadar açık olan kulüplere gidip eğlenebilirsiniz.

Kepez Alışveriş

Kepez

Kepez’in alışveriş merkezleri, boyutları bakımından, çevresinde bulunanlara nazaran daha büyüktür. Antalya merkezinin, ticari bakımından en önemli yeri olan ilçede bir çok caddede alışveriş yapabilir ve yerel hediyelik eşyalar alabilirsiniz.

Kepez Festival

Kepez

Özellikle yaz aylarının gelmesi ile etkinliklerin hız kazandığı ilçede, Mimar Sinan Kültür Merkezi’nde mayıs ayı içerisinde yapılan Narin Eller Narin İşler sergisine katılabilir ve el emeği göz nuru bir çok eşyayı yakından görebilirsiniz.

Kepez Ulaşım

Kepez

Kepez, Antalya ve çevresine yakınlığından dolayı, ulaşım konusunda bir çok farklı seçenek sunmaktadır. Dolmuşlar, özel halk otobüsleri, ticari taksiler, kiralık araçlar vb. Ulaşım seçenekleri ile, istediğiniz her yere gidebilir ve gece geç saatlere kadar çalışan birçok ulaşım seçeneğini kullanabilirsiniz.

Antalya’nın merkez ilçesi olduğunda dolayı, düzenli seferler düzenleyen birçok otobüs firması bulabilir veya Antalya Havalimanı’na inip, transfer şirketlerinin servisleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Farklı bir deyişle, Kepez’e gitmek Antalya merkezine gitmektir.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here