Konyaaltı’nda Gezilecek Noktalar Nelerdir?

Konyaaltı Antalya’ya bağlı bir ilçe ve aynı zamanda ilin merkez ilçesi konumundan dolayı, ulaşım konusu en uygun yeridir. Antalya hava alanına 20 km uzaklıkta bulunan yerleşim yeri, geziye gelenlerin en çok ziyaret ettiği ilçedir.

Hava sıcaklığının yaz aylarında, asfalt eritecek boyutlara ulaşabildiğini göz önünde bulundurarak, tatil planınızı iyi zamanlama ile ayarlamalısınız.

Gezilecek Yerler

Antalya Müzesi

e-wiki

Türkiye’nin en büyük müzelerinden biri olan bu müze, mimarı S. Fikri Erten tarafınca 1922 yılında yaptırılmış ve bu yıl içinde hizmete girmiştir. Birinci Dünya Savaşı sırasında İtalyanlardan alınan tarihi eserlerin korunabilmesi adına kurulmuştur.

Yaklaşık olarak 70 bine yakın tarihi esere ev sahipliği yapan bu müze, ayrıca 14 sergi salonuna ve farklı dönemlere ait antik kalıntılarda bulundurmaktadır. Heykellerin sergilendiği açık hava galerisinin yanı sıra tarihi zenginliği ile de dikkatleri üzerine çeken müze, her yıl her dönemde binlerce yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır.

Geyikbayırı Mağarası

Atlas Dergisi

Bu mağara, adını aldığı Geyikbayırı Köyü sınırları içinde yer alan ve ihtişamlı bir güzelliğe sahip, 120 metre uzunluğundaki ve yaklaşık 6.5 metre derinlikteki Geyikbayırı Mağarası ile ünlüdür. Serinletici bir havaya sahip olduğu için, ziyaret edilmesi gereken en uygun zaman sıcak yaz aylarıdır.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here