Manavgat’ın Önemli Plajları Nerelerdir?

Ülkemizin turizm başkenti olan Antalya’da deniz, kum ve güneşi bir arada bulabileceğiniz yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettikleri yerlerin başında Manavgat ve civarı gelmektedir.

Aspendos ve Side antik kenti ve tiyatroları gibi pek çok tarihi kalıntının ve Manavgat şelalesi gibi doğal güzelliklerin yer aldığı Manavgat’ın turizm bölgelerinde Akdeniz sahili boyunca pek çok 5 yıldızlı otel ile kamu dinlenme tesisleri bulunmaktadır. Manavgat’ın (doğudan batıya doğru sayarsak) Gündoğdu, Çolaklı, Evrenseki, Ilıca, Side, Sorgun, Titreyengöl, Kızılağaç ve Kızılot beldelerinde yer alan onlarca otel mavi bayraklı plaja sahiptir.

Cankurtan, WC ve duş yerleri, şezlong ve soyunma kabini gibi plaj hizmetlerine kolayca ulaşabileceğiniz mavi bayraklı halk plajları ise Evrenseki Büyük Halk Plajı, Titreyengöl TİSOYAB Halk plajları ile Manavgat Belediyesi Boğaz Otel Halk Plajıdır. Voleybol ve futbol alanlarının da bulunduğu Evreseki Belediyesi halk plajı Kumköy mevkiinde yer almaktadır. Sorgun Titreyengöl’ün sağı ve solunda iki ayrı halk plajı yer almakta olup 1994’ten bu yana mavi bayrak taşıyan plajlar yeşil doğa ile içiçe konumdadır.

Manavgat Belediyesi mesire ve kamp alanı ile Manavgat ırmağının Akdeniz’de döküldüğü yere yakın konumda Boğaz mevkiindeki Manavgat Belediyesi Halk plajı ise yürüyüş yapmak için geniş bir alan sunmakta olup yanı başında Kleopatra plajı bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here