Manavgat’a Nasıl Gidilir ?

Otobüs firmaları ile rahat bir şekilde gelebileceğiniz Manavgat ilçesi İstanbul ile 800 ve Ankara ile 622 km’lik bir uzaklıkta yer almaktadır. Havayolu ile gelmek isteyenler ise ilçeye sadece 60 km uzaklıkta bulunan Antalya Havalimanı’nın tercih edebilir.

Otobüs firmalarının sefer sıklığı, özellikle yaz aylarında 2 katına çıkmaktadır. Ancak yoğunluktan dolayı, biletlerinizi erkenden almanızı öneririz. Önemli gün ve bayram günlerinde boşluk bulmak, biraz zor olabilir.

Şahsi aracınız ile gelmeyi planlıyorsanız, İstanbul’dan Kütahya – Afyon yoluna girmeniz, daha sonra Burdur ve Antalya merkezlerini geçmeniz gereklidir. Ankara tarafından yolculuğunuza başlayacak iseniz, Konya ve Akseki’yi geçip, Manavgat tabelasını takip etmeniz yeterli olacaktır.

Manavgat’ta Ulaşım

Manavgat ilçesinde ulaşım, genellikle şehiriçi çalışan dolmuş ve halk otobüsleri ile sağlanmaktadır. Ayrıca çevre beldelere giden bir çok servis bulabilme imkanınız vardır. Ticari taksilerin 24 saat faaliyette olduğu Manavgat’a şahsi aracınız ile gelmek sizin tercihiniz olacaktır.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here