Muratpaşa Festivalleri

Merkez ilçe olduğundan dolayı Antalya festivallerinin büyük bir çoğunluğu Muratpaşa’da gerçekleşmektedir. Yılın her ayı farklı türlerde bulabileceğiniz festivallere katılabilir ve doyasıya eğlenebilirsiniz.

Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali

Kültür Ltd

22 yıldır yapılmakta olan ve Aspendos’un antik tiyatrosunda gerçekleştirilen festivalde çok sayıda etkinlik ve tiyatroları canlandırılışına şahit olabilirsiniz. Eylül ayının 5’i ile 28’i arasında düzenlenmektedir.

Uluslararası Antalya Piyano Festivali

Turizm Haberleri

Her yıl Ekim ayı içerisinde desteklenmekte olan festivale, dünyaca ünlü bir çok piyanist katılmaktadır ve adeta bir müzik ziyafeti sunulmaktadır.

Antalya Altın Portakal Film Festivali

AntalyaFF

Televizyonlardan da takip etmeye alışık olduğumuz ve adını herkese sıkça duyuran festival, Ekim ayında düzenlenmektedir ve ülkemizde yapılan en uzun soluklu ve en çok katılıma sahip festivallerden biridir.

Festivalin temelini 1950’li yıllarda Aspendos’ta yapılmaya başlanan konser ve tiyatrolar oluşturmaktadır. İlk kez 1964’te düzenlenen festivalin amacı, Türk sinema sektörüne ilgi çekilmesi ve maddi ve manevi desteğin sağlanmasıdır ki; öyle de olmuştur.

Uluslararası Antalya Kum Festivali

Dilek Özdemir

Her yıl Mayıs ayında düzenlenmekte olan festival, devasa büyüklüklere sahip ve kumdan yapılmış olan heykellerin sergilenmesine ev sahipliği yapmaktadır ve bu festival dünyanın en büyük kum heykeli festivalleri arasında yer almaktadır.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here