Serik’in Önemli Plajları Nerelerdir?

Turizm bölgesi ilanı sonrasında hızla gelişen Belek mahallesi ile tarihi ve turistik güzelliklere ev sahipliği yapan Serik, alabildiğine yeşil golf sahaları ve modern 5 yıldızlı otelleri ile milyonlarca turist ağırlamaktadır. Kadriye, Belek ve Boğazkent mahallelerinden Köprüçay’a kadar uzanan 20 km’lik bir sahil şeridinin bulunduğu Serik’te pek çok yerde denize girme imkanı mevcuttur.

Özellikle Belek ve Kadriye’de yer alan Gloria, Cornelia, Sueno, Kaya Eagles gibi golf club tesisleri ile bilinen bölgenin sahilinde, mavi bayraklı plaja sahip (Ic hotels Santai hotel, Club Asteria Belek, Güral Premier Belek, Magic Life Water World gibi) pek çok 5 yıldızlı otel bulunmaktadır. Günübirlik ziyarete açık, şezlong ve gölgelikler, duş yerleri ve WC ile cankurtaran gibi olanakları bulabileceğiniz mavi bayraklı halk plajları ise her bir mahallede yer almaktadır.

Geniş bir yeşil alana sahip olan Kadriye Beach Park’ta, Serik Belediyesi sorumluluğundaki Kadriye Halk Plajı bulunmaktadır. 2007’den bu yana hizmet veren tesislerde piknik yapmak da mümkündür.

Magic Life Belek Imperial’ın yanı başında yer alan Belek halk plajı ise konser, voleybol turnuvası, yarışma ve spor etkinlikleri ile çeşitli kurslara da ev sahipliği yapmakta olup Belek Beach park bünyesinde go-kart pisti de mevcuttur. Lüks otellere ilaveten tatil sitelerinin de bulunduğu Boğazkent’te ise Acısu yanındaki Boğazkent Halk plajında Akdeniz’in tadını çıkarabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here