Serik’e Nasıl Gidilir ?

Antalya il merkezine 40 km uzaklıkta bulunan ilçeye ulaşım seçenekleri arasında karayolu ve havayolu en yaygınıdır. Antalya Havalimanı’na bulabileceğiniz bir çok uçuşla gelebilir ve Serik’e giden servisler ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Ayrıca karayolu ile gelmek isteyenler için, İstanbul tarafından Isparta’yı, İç Anadolu tarafından Konya’yı geçmek sizi Serik’e ulaştıracaktır.

Serik’te Ulaşım

Serik ilçe merkezinde ulaşım dolmuşlar, kiralık araçlar ve taksiler ile kolay bir şekilde sağlanabilirken Belek, ulaşım açısından fazla seçeneği olan bir belde değildir. Otellerin bulunduğu bölge ve merkezinden geçen bir çok minibüs bulunuyor olsa da, bu seferler geç saatlere kadar sürmüyor. Bu nedenle, şahsi araca sahip olmak veya ticari taksiler ve kiralık araçlar kullanmak en uygun ulaşım seçeneği olacaktır.

Kısa süreli olarak Serik’te kalmayı planlıyor iseniz, bu seçenekler için kendinizi zorlamanıza gerek kalmayacaktır. Zira Antalya merkezine yakın bir yer olduğu için tercihlerinizi bu yönde kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here