İlçelerindeki kadar olmasa da , merkezinde bulunan bir çok kulüp, kafe ve barlar, Aydın’ın gece hayatı için yön verici yerlerdir. En yoğun zamanlar, genel itibari ile kış dönemindedir ve  gelen öğrenciler sayesinde gece hayatı daha canlıdır. E5 Kafe&Bar, Blue&White Kafe ve Le Gramophone  gibi yerler, küçük ancak kalabalık mekanlardır.

Merkezden sahil kesimlere doğru ilerlerken, neredeyse her yerleşim yerinde pub tarzı küçük mekanlar görebilirsiniz. İnsanlar, yaz aylarının yaklaşması ile sokaklara dökülmekte ve bu tip yerlerde eğlenmeyi tercih etmektedir.

Sahil kesimlerindeki ilçeler, özellikle yaz aylarında oluşan kalabalıklar sayesinde gece hayatında daha önemli bir yer tutar. Didim ve Kuşadası gibi yerler, kış aylarında çoğunun kapalı olduğu bir çok ünlü kulübe ev sahipliği yapmaktadır ve çevre iller dahil tüm yurttan gelen ziyaretçiler için önemli bir eğlence sektörüne sahiptir.

Kuşadası’na gelen yerli ve yabancı bir çok turistin sayesinde gece hayatı çok hareketli hale gelmektedir. Gündüz vakitlerinde Efes, Milli Park gibi yerleri ziyaret eden turistler, gece vakitlerinde havanın daha serin bir hal alması ile sokaklara dökülüyor ve soluğu gece mekanlarında alıyorlar. Kuşadası Barlar Sokağı, eski ihtişamını ve hareketliğini kaybetmiş olsa da, gece eğlencelerinin baş kahramanı konusunda liderlik eden en önemli yerdir. Kaleiçi ve Old Town Tanneries adındaki diğer yerler de bu sokağın alternatifleri arasında yerini almaktadır.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here