Didim’in Önemli Plajları Nerelerdir?

Altınkum Plajı

Bal Net

Sadece Didim’in değil, aynı zamanda ülkemizin de en güzel plajlarından biri olan Altınkum, Aydın’ın en çok ziyaret edilen turistik yerlerinden biridir. Muazzam bir güzelliğe sahip kumsalı, çevre güzellikleri ve doğal alanları ile Altınkum, Didim tatilinizde ziyaret etmeniz gereken yerler arasında başta gelmelidir.

Aile ve arkadaşlarınız ile veya tek başınıza ve sevgiliniz ile rahat bir şekilde güneşlenebileceğiniz, denizin ve kumun tadını çıkarabileceğiniz Altınkum, özellikle Britanyalı turistler tarafından oldukça beğenilmektedir.

Akbük Plajı

Gezmeye Gidiyoruz

Didim merkezine 23 km’lik bir uzaklıkta yer alan ve doğa ile içiçe bir tatil yapmak isteyen ziyaretçilerin ilk duraklarından biri olan Akbük, görülmesi ve bulunulması gereken oldukça temiz bir suya sahip plajdır.

Doğal bir liman görevi gören Akbük Koyu’nda her alandan bulabileceğiniz su sporlarını yapabilir ve bahar aylarında gelmiş iseniz, etrafınızda görebileceğiniz yemyeşil ormanların muazzam görüntülerine şahit olabilirsiniz.

Saplı Ada Plajı

Polatlı İstiklal

Saplı Ada, Akbük ziyaretinizde mutlaka uğramanızı tavsiye ettiğimiz, güzellikleri ile büyüleyen ve tertemiz kumlarıyla sahilinde rahatlayabileceğiniz bir bölgedir. Harika manzaralara ev sahipliği yapan Saplı Ada, SİT alanı olarak kabul edilmektedir ve bu yüzden belirli yerlerde denize girilme şansı vardır.

MÖ 1500’lü yıllarda meydana gelen ve oldukça büyük bir patlamadan sonra etrafa saçılan küller, günümüzde halen görülebilmektedir. Didim ziyaretinizde, sadece görülmeye değer yerleriyle değil, tertemiz kumu ve denizi ile de dikkat çeken bir yer olan Saplı Ada’ya uğramayı unutmayın.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here