Didim’e Nasıl Gidilir ?

Ege’nin en gözde tatil beldelerinin başında gelen Didim’e kara yoluyla kolayca ulaşmak mümkündür.İzmir merkezinden güney tarafa doğru ilerledikten sonra Söke’yi geçip Bafa Gölü’ne varmadan sağ tarafınızda Didim’e girişi gösteren tabelaları görebilirsiniz.

Didim ile İstanbul arasında yaklaşık 614 kilometrelik bir mesafe olup özel aracınız ile ortalama 8 saat içerisinde ulaşabilirsiniz. Ankara’ya 688 kilometre mesafede olan Didim’e yaklaşık 9 saatte ulaşmak mümkünken İzmir Didim arası mesafe 160 kilometre olup özel araçla ortalama 2 saat gibi bir sürede varılabilmektedir.

Bodrum – Milas, İzmir Adnan Menderes ve Dalaman Havalimanı, Didim’e ulaşmak istediğinizde kullanabileceğiniz en yakın havaalanlarıdır. Dalaman’daki havalimanı, ilçe merkezine 120, Bodrum – Milas 90 ve İzmir Adnan Menderes ise 150 km uzaklıkta yer almaktadır. Araç kiralama veya firma seferlerini kullanabileceğiniz bu sahalardan, özellikle yaz aylarında sefer sayıları artınca daha da kolay bir şekilde faydalanabilirsiniz. İlçe merkezine en yakın ve en uygun uçuşların bulunduğu sahanın Bodrum – Milas (90 km ) olduğunu unutmayınız.

Didim’de Ulaşım

Didim merkezine yakın olan Altınkum, Akbük gibi yerlere ulaşımlar, genellikle dolmuşlar ile sağlanmaktadır. Ayrıca bu bölgelere şehir içinden karşılıklı seferler yapan büyük minibüsler de bulabilirsiniz.

Taksi seçeneğinin de yoğun olarak kullanıldığı bölgede, kiralık araç hizmeti sunan pek çok firma bulabilirsiniz. Altınkum ve diğer merkezlerden edinebileceğiniz ve Barış Parkı’ndan hareket etmekte olan pek çok tekne turuna da katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here