Didim’e Ne Zaman Gidilir?

Didim tatiliniz veya seyahatiniz sırasında yöre halkını daha fazla incelemek, yöreye ait tatları deneyimleyebilmek ve Ege’nin eşsiz havasını daha fazla soluyabilmek adına, bu bölgede yıl boyunca yapılmakta olan bir çok festivalden en az birine katılmanızı öneririz. Festivallerin ve diğer etkinliklerin tarih ve yer bilgileri için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Altınkum Plaj Festivali

Aydın Belediyesi

Ağustos ayı içerisinde Didim – Altınkum bölgesinde yapılan Plaj Festivali’ne katılabilir ve eğlenceli yarışmalara ve ünlü sanatçıların konserlerine şahitlik edebilirsiniz. Ayrıca bir çok gösteri de bu festival kapsamına dahil edilmektedir.

Altınkum Yazarlar Festivali

Faisal F H“>Aydın Güncel Haber

Ağustos ayı içerisinde yapılan bir diğer etkinlik ise Yazarlar Festivali’dir. Birbirinde ünlü yazarların bir araya geldiği ve okurları ile buluştuğu etkinlik içerisinde 15 gün boyunca imza günlerine ve söyleşilere katılabilirsiniz. Bu festival, Didim’de yapılan en önemli kültür- sanat etkinlikleri arasında yer almaktadır.

Apollon Motofest

Didim’in geleneksel etkinlikleri arasına giren bir diğer festival ise Apollon Motofest diyebiliriz. Eylül ayında ve her yıl düzenlenen etkinliğe motosiklet kulüplerinden bir çok kişi katılmaktadır.

Vegan Festivali

Festivall

Türkiye’de ilk kez Didim’de nisan ayında düzenlenen Vegan Festivali, vegan beslenmenin sağlığa olan etkilerine dikkat çekilerek düzenlenen atölye ve paneller ile vegan beslenmenin önemi katılımcılara anlatılıyor.

Uyarı: Her festivalin gerçekleşme tarihi, yolculuk öncesi kendi internet sitelerinden teyit edilmelidir.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here