Kuşadası’nın yabancı turistler tarafından tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden birisi de, çarşısında ve daha bir çok sokağında bulunan ancak replika kalitesinde sunulan ürünler ve deri malzemelerdir. Hemen hemen her sokakta görebileceğiniz ve girişlerinde yurtdışı ülkelerinin futbol ve basketbol formalarının yer aldığı dükkanlara uğrayabilir ve dilediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz. Hediyelik eşyalar olarak Güvercinada ve kuşların yer aldığı kartpostallar ile magnetleri tercih edebilirsiniz. Zira bu dükkanlarda bulunan ürünler, hallice pahalı durumda.

Diğer yandan, deri ve türevlerinin satıldığı ve İzmir yönündeki Kuştur bölgesinde (Bayraklıdede Mah.) bulunan ve çarşı bölgesindeki deri mağazalarına nazaran haylice büyük bir çok dükkan bulabilirsiniz.

Eğer tatilinize çocuklarınız ile geliyorsanız, Adaland adında ve 403 mt kaydırağa sahip oluşuyla Avrupa’nın en uzun ve en büyük su parkına gidebilirsiniz. Ancak, kalabalık yaz sezonunda bu alışverişinizi önceden planlamanız ve gitmek istediğiniz günü , en az 1 gün öncesinden belirlemiş olmanızı tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here