Kuşadası, tabiri caizse “kirli çıkı” bir gece hayatına sahiptir. İlçeye ilk geldiğinizde, hiç istediğiniz gibi bir gece hayatının olmayacağını düşünmeye başlayabilirsiniz. Ancak durum tam tersine. Akşam saatlerinde balık restoranlarında veya yerel lezzetlerden oluşan mutfaklarda karnınızı doyurduktan sonra, canlı müzik yapan bir çok kafe ve bara gidip eğlenebilirsiniz.

Ayrıca eğlencenin ana merkezi olarak kabul edilen Kuşadası Barlar Sokağı’na uğrayıp, sabah 5’e kadar açık olan ve orta büyüklükteki bir çok gece kulübünde yazın tadını çıkarabilirsiniz. Kuşadası Bar ve Jimmy’s Irish Pub bu sokağın adlarının tersine gece diskoları ve en büyük olanlarıdır.

Kuşadası, gece geç saatlere kadar hayatın olduğu ve özellikle yaz dönemlerinin başlamasıyla “start” veren gece mekanları ile, tatile gelen bir çok kişiyi memnun olacakları şekilde misafir etmektedir.

Kuşadası’nın müdavimleri olarak sayılan ve 1980’lerde ilçeye gelen ilk yabancılardan olan İrlandalı turistlere hitaben açılmış bir çok “Irish Pub”, halen faaliyetlerini sürdürmektedir. Buralardaki kültür, diğer tüm ‘publar’ ve birahanelerden farklı olarak, daha şehvetli ve hareketli bir gece geçirmeniz için kurulmuş vaziyettedir. Zira çalışanlardan gelen dans istekleri ve küçük çaplı animasyon gösterileri, sizi ayağa kaldırmaya ve dans etmeye yetecek düzeydedir.

Barlar Sokağı dışında yer alan, ancak orayı hiç aratmayan hareketliliği ile Old Town Tanneries’teki Öküz, Tren gibi eğlence mekanlarını da gece mekanları listenize katmayı unutmayın. Ayrıca, yine bu sokakta bulunan ve diskodan farklı konseptlere sahip (fasıl gibi) mekanlara da uğrayabilirsiniz. Marina ve çevresindeki hareketlilik sabahın ilk ışıklarına kadar devam etmektedir.

El Heykeli diye tabir edilen ve  merkezdeki Starbucks’ın tam karşısında yer alan bölgede, haftanın belli günleri verilen konserlere katılıp sevdiğiniz sanatçıyı canlı bir şekilde dinleyebilirsiniz.

Üçüncü bir alternatif olarak da, Barlar Sokağı’nın denize bakan tarafından çıktıktan sonra sağa doğru gittiğinizde göreceğiniz canlı müzik mekanları, rock barlar ve Kaleiçi diskolarını tercih edebilirsiniz. EX Club ve Harem adlı iki büyük diskoya uğramanızı tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here