Belçika Gezilecek Noktalar Nelerdir

Ülkede üç resmi dil ve Flamanca konuşan kuzey ile ülkeyi ikiye bölmekle tehdit eden Fransızca konuşan güney arasındaki yoğun bir bölgesel rekabet yaşanır. Belçika gezi notları arasında tarihi şehirleri ve enfes mutfağı ile harika bir yöresel gezi yapmanız için ülkede sayısız neden vardır. Fransa, Almanya ve Hollanda arasında sıkışan Belçika sık sık Avrupa’daki dengeyi sağlayan bir vazifeyi de üstlenmiştir.

Gent Görülecek Yerler

Gent Gotik tarzda inşa edilen yapısal unsurları ve kanalları ile ziyaretçilerine harika anılar sunar. Geçmişle gelecek arasında bir köprü vazifesi gören şehir tarihi yapıları ve müzeleri ile ziyaretçilerini ilgi odağı olmayı başarmış durumdadır.

Graslei Kanalı

Graslei Kanalı’nda doyasıya bir şehir yürüyüş yapabilir kanal etrafında yer alan mimarisi ile dikkat çeken lonca evlerinin manzarasına kendinizi bırakabilirsiniz.

Bavo Katedrali

a-ria

Şehrin manevi dinamiklerinden olan Bavo Katedrali eski tarzı ve mimari özellikleri ile ziyaretçilerine unutulmaz bir manevi atmosfer yaşatır.

Ghent Müzesi

VISITFLANDERS

Şehirde Ghent Müzesi’ni gezerken şehrin geçmişle bütün bağlarını keşfedebilir, zengin koleksiyonu müze sizi alıp şehrin kültürel geçmişine götürebilir. Geçmişte sosyal hayatın bir parçası olan Vosges Volkskunde ziyaretiniz ise eski çocuk hastanesinin geçmişte yapmış olduğu vazifeyi keşfetmeniz için bir fırsat olacaktır. Bu ziyaret sizi hem duygulandıracak hem de sosyal bir amaçla yapılan bu yapıda kimlerin kaldığını düşündürerek alıp sizi o yıllara götürecektir.

Gent şehri detaylı bilgi için bakabilirsiniz.

Brüksel Görülecek Yerler

Brüksel doğal güzellikleri, eşsiz manzaraları ve tarihi dokusu ile görülmeye değer şehirlerin başında gelir. Özellikle AB merkezi ve Belçika’nın başkenti olması gibi etkin roller üstlenmesi bakımından da şehir çok gelişmiştir. Belçika ziyaretinizde görmeniz gereken şehirlerin başında gelen Brüksel mimari yapıları ile de çok dikkat çekicidir.

Grand Place

Jiuguang Wang

Şehirde bulunan Grand Place Şehir Meydanı merkezdir ve farklı yapılara da ev sahipliği yapması ile ünlüdür.

Çizgi Roman Müzesi

bilys1111

Belçika Çizgi Roman Müzesi çizgi film ve çizgi roman karakterlerinin sergilenmesi açısından çocuklu ailelerin keyifli anlar geçirmesini sağlar.

Manneken Pis Çeşmesi

milenqqa

Tüm eleştirilere rağmen Brüksel’in en popüler simgesi haline gelen Manneken Pis Çeşmesi ve çeşmeye tuvaletini yapan çocuk tasviri şehirde mutlaka görmeniz gereken semboller arasındadır.

Kraliyet Güzel Sanatlar Müzesi

R/DV/RS

Belçika Kraliyet Güzel Sanatlar Müzesi sahip olduğu resimler, tablolar ve heykeller ile dikkat çekici derecede turist ağırlayan bir mekan haline gelmiştir.

Saint Michael ile Saint Gudula Katedrali

dimitrisvetsikas1969

Brüksel’in en güzel ve en önemli dini yapılarının başında gelen Saint Michael ile Saint Gudula Katedrali köklü bir geçmişe sahip olmasının yanında sahip olduğu vitray pencereler ile de gözlerinize hitap eder. .

Atomium

eorihuela

Manneken Pis ile birlikte Atomium da Brüksel’in en tanınmış sembollerinden biri haline gelmiş ve Atomium Parkı tramvay ile yolculuğun ardından ulaşabileceğiniz güzellikler ile doludur.

Brüksel gelişmiş bir şehir olmasının yanında sunduğu imkanlar ile de turistleri kendine çekmeyi başaran bir şehirdir. Daha fazla Brüksel hakkında bilgi için tıklayabilirsiniz.

Antwerp Görülecek Yerler

Antwerp ticari bir merkez olmanın yanında şehir geçmişten günümüze taşıdığı bütün sanatsal değerleri ile bugünde yaşamaya devam ediyor. Özellikle resim konusunda çok değerli olan bu kent ziyaretçilerini de bu açıdan fazlasıyla etkiliyor. Ziyaretçiler şehir gezilerinde sanat eserleri ile birlikte sanatçılarını da keşfetme imkanına sahip oluyorlar.

Rubens Evi

CeBepuH

Rubens Evi’nde siz de Peter Paul Rubens’in eserlerini görebilir, sanatçının yaşam alanını yaşayabilirsiniz.

Mayer van den Bergh Müzesi

VISITFLANDERS

Mayer van den Bergh Müzesi ve Kraliyet Güzel Sanatlar Müzesi’nde göreceğiniz sanat eserlerine hayran kalacaksınız. Sanatseverler için bunlar gibi birçok alan şehirde ziyaretçilerini bekliyor.

Elmas Müzesi

renaudroberto

Ayrıca farklı ve ilginç şeyler görmek isteyenler için kentte Elmas Müzesi kaçırılmaması gereken bir fırsattır. Müzede elmas işleme ile ilgili birçok farklı aşamaya şahit olabilirsiniz.

Antwerp Hayvanat Bahçesi

wikimedia

Kent bunlar gibi birçok farklılığı da bir araya toplamış durumda. Bunların en farklılarından biri de hiç şüphesiz Antwerp Hayvanat Bahçesi’dir. Siz de bahçede keyifle vakit geçirirken Avrupa’nın en iyi hayvanat bahçelerinden olan bu alanda hiç görmediğiniz birçok nadir hayvan görebilirsiniz. Antwerp hakkında daha fazlası için

Bruges Görülecek Yerler

Bruges tarihi ve sanatsal merkezleri ile geçmişi ile yaşayan bir şehirdir. Belçika gezinizde atlayamayacağınız bir merkez olan Bruges ziyaretinde eğer dini yapıları keşfetmek istiyorsanız kesinlikle Leydi Kilisesi’ni, Aziz Salvators Katedrali’ni ve Jeruzalemkerk Kilisesi’ni görmelisiniz. Yapılar taşıdıkları ruhaniyetle birlikte içlerindeki müzelerinde yer alan koleksiyonları ile de ünlüdür. Sanatseverler hem koleksiyonları hem de yapıların bütün sanatsal özelliklerini keşfedebilir.

Greinenge ve Memling Müzesi

Şehirde ayrıca Groeninge ve Memling Müzesi’nde yer alan nadide koleksiyonlar da ziyaretçilerini bekliyor.

Aziz Jansspitaal Hastanesi

moosengelbertink

Siz de keyifli bir gün geçirip farklı bir atmosfer yaşamak istiyorsanız Belediye Binası ile birlikte Aziz Jansspitaal Hastanesi’ni de gezmenizde fayda var. Bruges şehri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayabilirsiniz. Belçika gezi rehberi için  tıklayın.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here