Brezilya Gece Hayatı

Brezilya’nın gece hayatı yerel etkinlikler ve çeşitli eğlenceler ile dolu dolu geçer. Nerede hangi eğlencenin olduğu çeşitli dergi ve yayınlar aracılığı ile ülkedeki herkese duyurulur. Akşamları dışarı çıktığınızda dans ve müzik eşliğinde eğlence sunan bar ve kulüpler sizi karşılar.

İster yüksek ister orta kesimden olsun herkes ülkede mutlaka eğlenecek bir yerler bulur. Kentin gece hayatı için dört ana merkez vardır. Bela Vista karışık kalabalıklar ve canlı müzikler ile eğlence sunar. Vila Madalena ve bitişikteki Pinheiros biraz da bohem bir havada eğlenceler için uygundur. Hem daha sessiz hem de daha büyük bir kalabalığa hitap eden barlar sunan Jardins mutlaka görmeniz gereken yerler arasındadır. Modaya uygun barlar ve kulüpler için Çarşamba ve Perşembe gecelerinin popüler olduğu unutulmamalıdır. Özellikle hafta sonu geceleri çok yoğun olarak eğlencelere şahitlik eder.

Canlı müzik eşliğinde ve çoğunlukla genç kitleye hitap eden barlar yoğun olarak tercih edilir. Ziyaretçilerin eğlence favorileri sürekli değişir ve yeni açılan mekanlar en gözde yerlerden olur. Porto Alegre iyi bir popüler müzik sahnesi ve önemli bir tiyatro geleneğine sahiptir. Her türlü yabancı ziyaretçi genellikle Porto Alegre’yi tercih eder.

Casa de Cultura’da iyi bir sanat evi sineması yer alır. Ülkede bulunan sinema, tiyatro ve galeriler her zaman insanlar ile dolup taşar. Gündüz çeşitli etkinlikler ile eğlenen insanlar gece de ülkenin renkli eğlence hayatına katılır. Brezilya’nın şehirleri yıl boyunca sayısız eğlenceye ve etkinliğe ev sahipliği yapar. Ayrıca geleneksel yemekler ve yerel halkın popüler olan müzik ve dans gösterileri de gece hayatında ziyaretçileri bekleyen bazı etkinliklerdendir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here