Çek Cumhuriyeti’nde Gece Hayatı

Çek gece hayatının kalbi beklendiği gibi Prag’da atmaktadır. Başkent tiyatrolardan opera ve bale gösterilerine, kumarhanelerden her kesime hitap edebilecek diskoteklere kadar inanılmaz bir çeşitliliği bünyesinde barındırmaktadır. Ayrıca şehir merkezi ve nehir kıyısının etrafında sayısız kafelere, barlara ve jazz müzik yapan gece kulüplerine rastlamak da mümkündür. Old Town ve Mala Strana’nın merkez ilçeleri çoğunlukla hedef kitlesi turistler olarak belirlenmiş publar, gece kulüpleri ve mekanlar ile dolu olurken Wenceslas Meydanı’nı çevreleyen bölge ise daha çok günlük ve sıradan barların  yer aldığı bir alan olarak karşınıza çıkmaktadır.

Prag şehir merkezinin hemen doğusunda, gelecek vadeden Vinohrady’nin banliyölerinde ve kuzeyde yer alan Holesovice’de çok sayıda güzel kafenin yanı sıra modern kokteyl barlar da bulunmaktadır. Ayrıca bu bölge Radost FX ve Cross Club gibi şehrin gözde mekanları da ev sahipliği yapar.

Çek Cumhuriyeti’nin bir diğer önemli şehri olarak bilinen Brno’da da oldukça kapsamlı bir gece hayatı sizi beklemektedir. Ayrıca şehir Ulusal Tiyatro’sunda kendi opera ve balo gösteri merkezine de sahiptir. Bunu dışında Karlovy Vary gibi kaplıca tatil beldeleri de oldukça canlı bir kültürel hizmet sunmakta ve bu bağlamda düzenli olarak klasik konser programlarının yanı sıra ziyaretçilere bir de şık kumarhane kapılarını açmaktadır. Cesky Krumlov’da bulunan birçok canlı müzik yapılan mekan da gece gezmelerinizi renklendirmenizde önemli rol oynayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here