Fransa Gece Hayatı

Fransa gece kulübü ve barlar açısından çok çeşitli eğlence mekanlarına sahiptir. Başkent Paris’te olduğu kadar her zevke uyacak şekilde tasarlanmış eğlence türleri küçük şehirlerde de bulunur. Fransa halkın “yaşamak için yaşadığı” bir ülkedir. Fransızlar gece kulüplerini severler ve Fransa’da bol miktarda gece kulübü bulunur. Paris’te çoğu mekanda giriş ücreti olmasa da içecek fiyatları genelde daha pahalıdır. Giriş yapmak için 18 yaşın üzerinde olmak gerekir.

Farklı türde müzik çalan ve farklı stillerde dekore edilmiş pek çok farklı gece kulübü türü vardır. Hiphop ve elektronik tarzda gece kulüpleri genellikle genç kuşaklar için (18-25 yaş) popülerdir. Esas olarak 25-40 yaş arasındaki insanlar ise caz ve rock tarzı gece kulüplerini tercih eder. Gece kulüpleri çoğunlukla akşam 10’da açılır ve sabah 5’e kadar açık kalır.

Fransa çok yaygın bir kafe bar kültürüne sahiptir ve ülke genelinde binlerce bar ve kafe vardır. Barlar oldukça popülerdir ve bir kadeh içki içmek ya da arkadaş toplantısı yapmak isteyenler için idealdir. Barların birçoğu günde 24 saat ve haftanın 7 günü açıktır. Başkentteki en popüler tema barları caz üzerine olsa da raggae’den tekno’ya çeşitli barlar bulunabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here