Hollanda Gece Hayatı

Hollandalılar açık fikirli olmalarıyla bilinir ve eğlenmeyi severler. Bu nedenle Hollanda’nın gece hayatı da oldukça renklidir. Büyük şehirlerde gelişmiş gece kulüpleri ve diskolar bulunur ancak geç saatte açılan barlar ve kafeler de oldukça popülerdir. Hollanda’da çoğu mekanda içki servisi vardır.

Amsterdam oldukça kozmopolit bir şehir olup kimilerine göre Avrupa’nın en renkli gece hayatına sahiptir. Ünlü gece hayatı bölgesi olan Wallen bir mıknatıs gibi eğlenmek isteyen turistleri kendine çekebilir. Paradiso Amsterdam’ın pop müzik merkezi olarak bilinir. Rembrandtplein Meydanı ise elektronik müzik çalan barların merkezidir. Çok sayıda bar, kulüp ve kafeyle birlikte esrar tüketilebilen kafeler de gece hayatının bir parçasıdır. İlginç bir şekilde Hollanda’da tütün ürünü tüketebileceğiniz tek kapalı alanlar bu kafelerdir.

Lahey’de eğlence hayatı dans ağırlıklı olmakla birlikte Rotterdam’da da birçok gece kulübü, hareketli liman kafeler bulunur. Bir üniversite kenti olan Utretch’te gece hayatı öğrencilerin çevresinde şekillenir ve burada canlı gece hayatına büyük bir kumarhane eşlik eder. Bir diğer popüler gece hayatı seçeneği ise camla kaplanmış bir teknede ve kanallarda gezen barlardır.

Hollanda’da barlar genellikle gece 2’ye kadar açık kalır. Gece hayatı için en iyi geceler Perşembe, Cuma ve Cumartesi geceleridir. Eğlence mekanları özellikle Cumartesi günleri dolup taşar. Giriş için çoğunlukla bir ücret ödenir ve buna ilk içki dahildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here