İngiltere Gece Hayatı

Blackpool tema barları, karaoke ve dans etmek için bir çok mekana sahiptir. Aile merkezli eğlence alanları ise iskele ve tarihi mekanların çeşitli yerlerinde kurulan mizikaller, TV komedyenlerinin şovları, büyücü ve sahne şovları ile ziyaretçilerini ağırlıyor. Liverpool’un kulüp sahnesi ise içki içmek ve dans etmek için ikinci iddalı bir mekan olarak ülkenin gece hayatı için önemli. Şehrin popüler yıllık festivallerini ise Ağustosun son haftasında Beatles Week, Mathew Caddesi Festivali oluşturur. Yarım milyon ziyaretçi ile onlarca grup bu festivallerde etkinliklere katılıyor. Binlerce kişi festivallerde doyasıya eğleniyor. Ülkede

Manchester’ın Halle Orkestrası ve kuzeybatının en iyisi olarak seçilen Royal Liverpool Filarmoni Orkestrası sevenlerine güzel dakikalar yaşatıyor.

Yeme içme mekanları ise Livirpool’da üç ayrı noktada sizi karşılar. Albert Dock’ta, Hardman ve Hope caddelerinde ve Liverpool Chinatown kentinin kalbi Berry ve Nelson sokaklarında doyasıya yöresel ve dünya mutfağı lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz. Manchester ise müzik mirası ve büyük öğrenci nüfusu ile şehri iyice canlandırmış. Gece kulüpleri özel hafta ve gecelere bağlı olarak isimlerini ve sitillerini değiştirir. Bu alanlarda canlı müzik keyfini çıkarabilir küçük ücrete tabi biletler ile keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Manchester Uluslararası Festivali ile de müziğe ve gece hayatına doyabilirsiniz. Bunun için bu festivallerin tarihlerini bilerek şehir gezinizde önemlidir.

Klasik müzik severler için ise çeşitli mekanlarda performans sergileyen BBC Filarmoni Orkestrası ve Manchester Camerata oda orkestrası vazgeçilmezlerden. Ülkede çok sayıda sanat tiyatrosu, konser, canlı performans sergilenen birçok kafe ve bar İngiltere gece hayatında sizi bekliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here