İtalya Gece Hayatı 

İtalyanlar doğaları gereği girişkendir ve yaşam biçimleri neredeyse tamamen sosyalleşme üzerinedir. Tüm kasaba ve şehirler özellikle akşamları insanların buluşup toplandığı meydanlar etrafında inşa edilmiştir. Barlar ve kafeler akşamları geç saatlere kadar açıktır. Büyük şehirlerdeki birçok barda akşamları canlı müzik yapılır. Bununla birlikte ülkede İngiliz pubları da bulunur. Bunlar daha çok müziksiz bir gece kulübüne benzer ve içecekler genelde pahalıdır.

Tarihi kafeler, rahat enoteche’ler (şarap barları) ve şık kokteylleriyle İtalya’da gece hayatına katılabileceğiniz mekanlar çeşitlidir ve genelde çok amaçlıdır. Sakin gündüz kafeleri akşamları DJ performansları gerçekleştirebilir. Şarap barları çoğu zaman aperatifleri için de popülerdir. Sert alkollerin alındığı barlardaki artışa rağmen çoğu İtalyan genellikle akşam yemeğinin yanında hafif alkol alır.

İtalya’daki gece kulüpleri farklı katlarda farklı müzik türleri çalarlar ve fiyatları genelde yüksektir. Giriş çoğunlukla ücretsizdir ya da 15 euro kadardır.

  • Milano dünyanın en iyi gece kulüplerine ev sahipliği yapmaktadır. Hollywood temalı partilerin yapıldığı; canlı müziği daima menüsünde olduğu Milano gece hayatı New York’a benzer. Blue Note caz ve blues kulübüdür. II Foyer sert alkoller ve piyanonun tadını çıkarmak isteyen şık kalabalıklara yönelik tasarlanmıştır. Dolce & Gabanna’nın kulübü Gold kentin en ünlü gece kulüplerindendir.
  • Roma’daki gece hayatı iyi yemekleri ve şarapları seven insanlar için mükemmeldir. Piazza Navona bölgesi gece kuşları için çok sayıda şarap barına ve kafeye sahiptir. Şehrin birçok şık barlarından birinde Campari’nin yerel tatlarını deneyebilirsiniz. Testaccio bölgesinde gece kulüpleri, salsa diskoları bulunur.
  • Floransa’nın en hareketli gece kulübü Space Electronic’tir ve elektronik müzik severlere olağanüstü bir atmosfer sağlar. Daha rahat bir gece hayatı deneyimi için Museo Galileo’nun yakınında yer alan The Blob Club geleneksel İtalyan müziklerinin çalındığı bir sanat evi biçiminde dekora edilmiştir. İtalya’nın en seksi gece kulüplerinden biri olan Twice DJ performansları ve danslarıyla oldukça popülerdir.
  • Venedik’te gece hayatı oldukça klas ve şıktır. Bacaro Jazz Venedik mutfağını da tanıtan bir caz kulübüdür. Casanova Music Cafe kentin tek diskosudur. 947 Club Dj performanslarıyla hizmet veren popüler bir gece kulübüdür.
  • Sicilya’da sunulan gece hayatı İtalya’nın en seçkinlerinden biridir. Açık havada bir sahil barı deneyimi için Palermo’daki Addaura Reef’i tercih edebilirsiniz. Morgana Bar turistik bir cazibe merkezi olmakla birlikte saat sabah 5’e kadar dans edebileceğiniz tek mekandır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here