Plajlar

Ilıca Plajı

Mavi bayraklı olma özelliği ile, Çeşme denilince akla gelen ilk yerlerden biri olan Ilıca Plajı, masmavi denizi, ılık ve uygun temizlikteki suyu, kumsalının muhteşem oluşu ile dikkat çekici bir yerdir. Denizin dalgaları ve kumsalın ince kumu birleştiğinde, ayaklarınızı ve bedeninizi rahatlatabileceğiniz en uygun yerlerden biri olma özelliği de cabası diyebilirzi. Manzalara eşliğinde güneşlenebileceğiniz yerlerde, şezlong ve şemsiye hizmeti verene işletmeler mevcuttur.

Ayayorgi Koyu

Çeşme bölgesinin en ünlü yerlerinden biri de bir çok beach club’ın bulunduğu ve ünlü simaların mesken tuttuğu Ayayorgi Koyu’dur. Bölgede doğa ile içiçe yerler, ve gündüz partileri yapan mekanlar bulunmaktadır. Sole, Mare ve Shina gibi yerleri görmenizi tavsiye ederiz.

Pırlanta Plajı

Çeşme ve çevresindeki dikkat çeken plajlardan biri de Pırlanta Plajı’dır. Merkeze 10 kilometre mesafede, Çiftlikköy’de yer alır. Sabit esen rüzgarı ve dalgaları ile ün yapmıştır burası. Özellikle sörf sporu yapanlar için harika bir yerdir. Doğal güzelliği de cabası. SİT alanı olduğu için civarına tek çivi bile çakılmasına izin vermiyorlar. Adını tıpkı bir pırlanta gibi parlayan kumundan almıştır. Denizi 250 metre boyunca sığ ve pırıl pırıl kumlarıyla dünyanın dört bir yanından gelen sörfçülerin bu bölgeye gelmesini sağlamıştır. Ayrıca son yıllarda kitesurf yapanlarında uğrak mekanları arasına girmiştir.

Boyalık Koyu

Boyalık Koyu, TV’lerde de sıkça gördüğümüz ve Çeşme’nin en popüler plajlarından birine ev sahipliği yapmaktadır. Yaklaşık 5 km’lik bir uzunluğa sahip Boyalı, kamp alanları, tertemiz suyu ve kıyı restoranları ile dikkat çekici bir yerdir ve mutlaka bulunmanızı tavsiye ettiğimiz bir destinasyondur.

Dalyan Kocakarı Plajı

İzmir Çeşme’nin çok ünlü olmamakla beraber, sevenlerinin vazgeçmekte zorlandığı plajlarından biridir. Plajın sahip olduğu sular çok berrak, temiz, masmavi ve dinlendiricidir. Özellikle ve özellikle Mayıs ve Haziran aylarında ayrı bir güzeldir.

Dalyan ve Sakızlı Koy

İlçe merkezine yaklaşık 4 km’lik bir uzaklıkta yer alan bu koylar, Ege bölgesinin en nadide ve el değmemiş yeşil alanlarına sahip ve doğal güzelliklerin deniz ile buluştuğu bir yerdir. Bir çok şirin pansiyonda kalabilir ve tertemiz sularda rahatlayabilirsiniz.

Altınkum ve Ceshme Plus Ilıca diğer ünlü Çeşme plajlarından birkaçıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here