Nasıl Gidilir ?

İzmir merkezine geldikten sonra 1 saatlik bir mesafede yer alan Foça’ya ulaşmanız mümkündür. Karayolu tercihinizi Karşıyaka, Çiğli ve ardından Buruncuk’u geçerek kullanabilir ve ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehirlerarası otobüs firmalarının sefer sayıları yaz aylarında artmaktadır ve hemen hemen her ilden direkt olarak seferler bulabilirsiniz. Ankara ile Foça arası yaklaşık 8 saat sürmektedir. Osmangazi Köprüsü’nü kullanmak şartı ile İstanbul’dan yola çıkmış iseniz yaklaşık 6 saat içerisinde ilçeye varabilirsiniz. Eski Foça ile Yeni Foça arasında yaklaşık olarka 30 dk’lık bir mesafe bulunmaktadır.

Havayolu ile gelmek istiyorsanız, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na bulabileceğiniz uçuşlar ile indikten sonra, transfer hizmeti veren havaalanı firmalarından veya İzmir istikametine giden İZBAN, metro ve minibüslerden yararlanarak ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ulaşım

İlçe merkezinde ulaşım olanakları gayet gelişmiştir ve yaz aylarında artan nüfusun ulaşım ihtiyacını karşılayacak bir çok alternatif seçenek bulunmaktadır. Taksi, kiralık araç, minibüs, otobüs ve dolmuşlar ile istediğiniz caddelere, sokaklara ve yakınlardaki köy ve belde gibi yerleşim yerlerine gidebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here