İzmir’de Alışveriş

Öncelikle, doğal güzellikler ve birbirinden sağlıklı ot çeşitlerinin yetiştiği bu çevrede kesinlikle birşeyler satın alıp gitmenizi tavsiye ederiz. İzmir’İn semt pazarlarında satılan ve çoğunun yerel olduğu bir çok meyve ve sebzeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca ev yapımı salça, yöresel reçeller, domates sosları gibi bir çok farklı çeşite saihp olan el yapımı ürün satan yerler bulabilirsiniz.

Tarihi mekanlarda gezerken sevdikleriniz için alabileceğiniz hediyelik eşyalardan bulabileceğiniz gibi, Tarihi Kemeraltı Çarşısı’na uğradığınız da yine el yapımı bir çok hediyelik ya da daha günlük kullanıma uygun tekstil ürünlerinden edinebilirsiniz. Anafartalar Caddesi’ne vardığınızda etrafta göreceğiniz küçük ve büyük çaplı bir çok mağazayı ziyaret edebilir ve yöresel lezzetler ve eşyalar satın alabilirsiniz. İzmir’in çoğu yerinden servislere sahip olan ve ünlü markaların bulunduğu bir çok büyük markalara ev sahipliği yapan alışveriş merkezlerine de uğrayabilirsiniz. Ancak İzmir’e gelmişken, bu kalabalıktan kaçmanın daha mantıklı olacağı görüşünü belirtmekte fayda var.

Alışveriş için bir diğer rotanız ise Karşıyaka ve Alsancak’ın farklı bölgelerinde her bütçeye uygun bulabileceğiniz mağazalar olmalıdır. Alışveriş merakınıza göre, bu bölgelerden edineceğiniz bir kaç eşya, İzmir maceranızı daima canlı tutacaktır. Son olarak bahsetmemiz de fayda bulunan Karşıyaka Çarşı’sı ise eskisi kadar ünlü olmasa da , şehirde çarşı – pazar kültürünün halen devam ettiğini gösteren bir yerdir. Kesinlikle uğramanızı tavsiye ederiz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here