Nasıl Gidilir ?

İzmir Havalimanı’ndan Karşıyaka’ya gitmek isteyenler için ulaşım seçenekleri arasında metro, tramvay, vapur, trambüs, troleybüs vb. gibi ulaşım seçenekleri aşağıda yer alıyor.

İzmir Havalimanı’ndan Karşıyaka’ya Ulaşım

Karşıyaka – İzmir Adnan Menderes Havaalnı ulaşım bilgileri aşağıdaki gibidir.

200 numaralı hat güzergâhı; Mavişehir semti, havalimanı

ESHOT saatleri – belediye otobüs saatleri Havaalanı ve Karşıyaka bilgilendirme panosunda yazmaktadır. (Emin olmak için Karşıyaka üzerinden geçiyor mu – Havaalanı’na uğruyor mu diye otobüs şoförlerine sorabilirsiniz.)

Metro ile Havaalanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Vapur ile ulaşım mümkün değildir. Havaş servisleri Karşıyaka, Mavişehir, Pasaport, Çankaya, Basmane gibi merkezi noktalardan geçmektedir.

Karşıyaka – Havalimanı Arası Mesafe

Adnan Menderes Havalimanı’ndan Karşıyaka yaklaşık 30 kilometredir. Taksi ücretleri kilometre bazında yapılmaktadır.

Otobüs saatleri ve trafik yoğunluk saatlerine göre ortalama 30 dakika ila 40 dakika arasında değişiklik göstermektedir. İstanbul ve Ankara’dan farklı olarak İzmir’de belediye otobüsleri 24 saat yolcu taşımaktadır.

Not: Karşıyaka Çarşı – Yenigirne – Şemikler – Mavişehir – Bostanlı – Denizbostanlısı – Atakent – Soğukkuyu – Serinkuyu güzergahlarına gitmek isteyenler de yukarıdaki yol tarifi bilgilerini kullanabilir.

*Aracınız ile ise Konak’a vardıktan sonra Bayraklı yoluna girip tabelaları izlemeniz yeterlidir.*

Ulaşım

İl merkezine uzaklığı 6 km dir. Konak, Alsancak, Pasaport, Üçkuyular ile Göztepe’ye vapur ve aynı zamanda Üçkuyular’a ise arabalı vapur seferleri yapılmaktadır. Karşıyaka Bostanlı’da da bir vapur iskelesi mevcuttur. İzmir’in en önemli rekreasyon alanlarından birisi olan Doğal Yaşam Parkı’na da 777 no’lu Doğal Yaşam Parkı otobüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here