Nasıl Gidilir ?

Şahsi aracınız ile gelmek isterseniz, öncelikle bulunduğunuz yerden İzmir yoluna girmeniz ve ardından tabelaları takip ederek Seferihisar’a ulaşabilirsiniz. Eğer İç Anadolu tarafından geliyorsanız Denizli’yi geçtikten sonra Aydın’ı ve ardından İzmir yolunu takip etmeniz gerekecektir. Akdeniz tarafından geliyorsanız öncelikle Söke ve ardından Aydın il merkezini geçip, İzmir yönünde ilerlemeniz gereklidir. Marmara tarafından yolculuğunuza başlamış iseniz, Çanakkale yoluna girmeden Balıkesir ve Manisa’yı geçip Aydın tarafına doğru yol almanız gerekecektir.

Ayrıca yaklaşık 35 km mesafede bulunan ve ülkenin bir çok yerinden direkt ve aktarmalı seferler bulabileceğiniz Adnan Menderes Havalimanı’na inebilir ve kiralık araç veya ilçeler arası otobüs seferleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Denizli tarafından gelmek ve gelirken de çevre manzaraları seyretmek isteyen kişiler ise, Denizli – İzmir arası raylı sistem trenleri kullanarak nostaljik bir yolculuk yapabilir ve 3 saat içerisinde ilçeye ulaşabilir.

Ulaşım

Seferihisar, gerek İzmir’e gerekse çevresinde bulunan diğer merkezlere yakın bir konumda yer aldığından dolayı, hem şehiriçi hem şehir dışı ulaşımda kolay seçenekler sunan bir ilçedir. İlçe merkezinde bulunan dolmuş, taksi, kiralık araç ve bazen de tekneler ile istediğiniz her yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Tekneden bahsetmemizin sebebi ise, Seferihisar’ın hemen karşısında bulunan Yunan adası Samos’a düzenlenen turlardır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here