Nasıl Gidilir ?

Selçuk İlçesine İzmir Otogarından (Yenigaraj) , Gaziemir ve Üçkuyular Semt Garajlarından hareket eden otobüslerle doğrudan ulaşmanız mümkündür. İzmir merkezden 302 KONAK- OTOGAR hattı ile Yenigaraj’a 152 GAZİEMİR – KONAK ya da 887 SARNIÇ AKTARMA- KONAK hatları ile Gaziemir Semt Garajına ulaşabilirsiniz.

Bunun yanı sıra Raylı sistemi kullanarak Evka3 –Bornova ya da Fahrettin Altay yönünden metro ile Halkapınar ya da Hilal aktarma Merkezlerinden Cumaovası- Menderes yönüne giden İZBAN aktarması ile Semt Garajı istasyonunda inerek yine buradan Selçuk dolmuşlarını ya da Sarnıç istasyonunda inip,

720 TORBALI-SARNIÇ AKTARMA – 770 TORBALI- SELÇUK aktarmalı otobüs hatlarını da kullanarak ilçeye ulaşmanız mümkündür.Ayrıca Basmane Tren Garı’ndan düzenli olarak Selçuk’a tren seferleri yapılmaktadır.

Havalimanı’ndan gitmek isterseniz seçenekleriniz arasında , dolmuş seferleri , İZBAN ve araç kiralama bulunmaktadır.

Ulaşım

Selçuk, UNESCO Kültür Mirası Listesi’nde yer alan yerleri ile korunmaya alınmış ve bu tarihi alanların doğasını ve çevresini bozmamak adına yasaklara sahip bir ilçe iken, geçtiğimiz dönemlerde (2017) belediyenin ulaşım problemlerine çözüm olarak geliştirdiği bir kaç düzenlemeden geçmiştir. Bunların en başında otobüs seferleri gelmektedir ve ulaşım 1 TL karşılığında her yere sağlanabilmektedir. İlçede ticari taksiler, kiralık araçlar ve minibüsler hizmet veren diğer olanaklardır. Ancak ilçe içinde ulaşımı daha rahat sağlayabilmek adına şahsi aracınız ile gelmenizi tavsiye ederiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here