Kanada, dünyanın en cazip turistik yerlerinden biridir. Dünya üzerindeki en büyük ikinci ülke olan Kanada, bol doğal kaynak ve yaban hayatı, dört farklı mevsim, dinamik şehir, mutfak lezzetleri, bozulmamış vahşi bölgeler ve gezmekten daha fazla dış mekan maceraları ile kutsanmış bir ülkedir.

Kanada çok sıcak ve nemli yazlardan çok soğuk ve karlı kışlara kadar aşırı bir iklime sahiptir. Özel hedefiniz araştırmak ve havanın nasıl olacağını öğrenmek için iyi bir fikir olabilir, böylece hazırlanabilirsiniz. Sıcaklıklar şaşırtıcı bir şekilde hızlı bir şekilde değişebileceğinden, tabakaları giymek her zaman iyi bir fikirdir.

Herkes karı sever ve özellikle ilk kez görmek eğlencelidir. Fakat kışın Kanada’ya gelirseniz veya Rockies veya Yukon gibi soğuk bir yere seyahat ederseniz, doğru kıyafetlere sahip olduğunuzdan emin olun. Sıcak botlar, kalın bir ceket, ayrıca bir eşarp, şapka ve eldiven veya türevleri genellikle gereklidir.

Ülkenin bazı bölgelerinde, trafik kuralları ve limitleri değişkenlik gösterebilmektedir. Bazı şehirlerin otoyollarında en yüksek hız limiti 100 km/saat iken bazı yerlerde 110-120 olabilir.

Kanada, okyanusları, buğday dolu çayırları, bereketli tarım arazileri ve birçok et ve süt çiftliğine sahip, devasa bir ülkedir. Bu gerçek bir yemek sepeti olduğu anlamına gelir. Toronto, Vancouver ve Montreal başta olmak üzere, büyük şehirlerin çoğunda yemek mekanı, ünlü şeflerin ve uluslararası üne sahip restoranların keyfini sürebilirsiniz. Kanada’nın çok kültürlülüğü her tonda etnik yemeklere yol açıyor. Kanada’da mevcut taze ve lezzetli yemeklerin sonu yoktur. Eğer vejeteryanız ya da vegansanız ya da özel beslenme gereksinimleriniz varsa, özellikle büyük şehirlerde sorun yaşamayacaksınız. Kanada’da vejeteryan yiyecek bulmak için çok fazla çaba sarfetmenize gerek yoktur.

Dil konusuna gelirsek, Kanada çok fazla farklı milletin yaşadığı bir ülkedir. Quebec bölgesinde Fransızca resmi dil olarak kabul edilirken, ülkenin geri kalan kısmında İngilizce hakimdir. Gelişmiş bir toplum olduğundan ötürü, neredeyse herkes ikinci bir yabancı dil bilmektedir. Hatta, nüfusun yarısından fazlası üçüncü bir dile de hakimdir. Türklerin yoğun olarak yaşadığı bölge Toronto’dur. Seyahatlerinize başlamadan önce, gideceğiniz otelin nerede olduğu, ne tarz yemeklerden hoşlanabileceğinizi, market fiyatları ve daha bir çok detay hakkında bilgi edinmenizi öneririz.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here