Kanada, hokey, akçaağaç şurubu ve vahşi soğuk kışları ile ünlüdür. Ancak arka planda Kanadalılar’ın birçoğu komşularıyla güneyde, çoğu kez uzman ithalatçıların dışında tamamen bilinmeyen Büyük Beyaz Kuzey’de bulunan bazı özel ürünlere sahiptirler. Bu, genellikle sadece Kanada topraklarında mevcut olan bazı öğelerin yer olarak hitabet şeklidir. Tıpkı ülkemize Anadolu Toprakları denilmesi gibi sayılabilir.

Kanada, dünyanın en geniş ikinci ülkesi olma özelliği ile dikkat çeken, sahip olduğu manzaralı doğal alanları, yemek çeşitleri, bitki ve hayvan türleri , şehir yapılanmaları ve daha bir çok özelliği ile de beğenilen bir ülkedir. Toronto’nun şehir merkezinin genel gürültüsünden korunaklı küçük sokakların sakin bir mahallesi olan Yorkville, Kanada’nın en lüks alışveriş bölgesidir ve mağaza kiralarının metrekare başına 300 dolar olduğu ve bu küçük sokakların moda ve tasarımdaki Burberry, Prada, Hugo Boss ve Louis Vuitton ve Tiffany & Co. (Rolls Royce ve Maserati için bayilikler hariç) gibi en büyük isimlerin yer aldığı bir yerdir.

Alışveriş, açıkça satın alma ve pazarlıkla ilgili olsa da, mükemmel mağazaları gezer ve izlerken harika bir deneyim yaşamanızı da kolaylaştıran seçeneklerden oluşur. Dünyanın en büyük mega alışveriş merkezlerinden harika butiklere sahip lüks mahallelerden bir çoğuna ev sahipliği yapan Kanada, alışveriş yapmak için en iyi yerlerden biridir.

Ülkenin sahip olduğu geniş coğrafya sayesinde, ürün çeşitliliği ve talep oldukça fazladır. Durum böyle olunca, turistik bölgeler ve diğer kısımlarda alışveriş yapılabilecek pek çok yer ve seçebileceğiniz binlerce ürün bulabiliyorsunuz. Ottawa, Quebec ve Montreal gibi bir çok büyük destinasyonda dünyaca ünlü markalar, yerel dükkanlar ve ürünler göze çarpmaktadır. Gittiğiniz her yerde, kahve dükkanları, hediyelik eşya satan işletmeler, geleneksel Kanada ürünleri ve uluslararası pazarda rağbet gören markalar görebilirsiniz.

Kısacası Kanada, öneriden daha çok ilginizi çeken şeyler üzerinden alışveriş yapmak isteyeceğiniz bir noktadır. Amerika’ya yakın olan bölgelerde kültürel benzerlikler görebilir ve bu benzerliğin ürünlere yansıdığını farkedebilirsiniz. Ayrıca, farklı dil ve ırkların bulunduğu bölgelerde, ülkedeki alışveriş ürünlerine ve seçeneklerine büyük etki etmektedir.

Gittiğiniz her şehrin kendine özgü bir ürünü, yemeği, içeceği veya farklı bir unsuru mutlaka göze çarpacaktır. Tatilinize başlamadan önce iyi bir plan yapmakta ve alışveriş kısmına geçmeden uğrayacağınız destinasyonları belirlemekte fayda var.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here