Kanada, nefes kesen dağ manzaraları ve snowboard yapmanın yanı sıra, zevkli bir müzik sahnesine ve tatilinize zevk katmak için şaşırtıcı derecede çeşitli mutfağa sahiptir. Dünyanın en büyük ikinci ülkesi sadece yaban hayatı gözlemleme ve dağ maceraları konularında değil, çeşitli gece hayatı ve renkli yemek mekanlarıyla da oldukça ünlüdür.

Tiga ve Deadmau5 gibi dünyaca ünlü birçok müzisyen ve DJ’lerin de doğum yeridir ve kulüp sahnesi özellikle Toronto, Vancouver ve Montreal şehirlerinde yeni yeteneklerle dolup taşmaktadır. Fringe’den Montreal’in Caz Festivali’ne kadar, Kanada’nın tüm yıl boyunca uğrayabileceğiniz çok sayıda büyük festivali vardır.

Parti yapmak istiyorsanız, dans ayakkabılarınızı giyin ve Downtown Toronto’daki eğlence bölgesine gidin. University Ave ve Spadina Ave arasındaki King Street West’in çevresinde yer alan Cumartesi gecesi yaklaşık 30.000 clubber bölgeye uğramaktadır. Bu alan tiyatrolara ve sahne sanatları merkezlerine, çok sayıda kültürel mekana ve Toronto’nun dört büyük lig spor takımına ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin gece kulüplerinin çoğu burada yer almaktadır. Hoxton genellikle haftasonu DJ’lerin ve canlı grupların bir karışımına sahip ve eğer tarzının elektronik ise, o zaman Uniun Gece Kulübü tam aradığınız bir mekan olacaktır.

Akşam yemeklerinde, Kaho San Road’daki cömert baharatlı Tayland yemeklerini deneyebilir ya da Kano’da geleneksel Kanada mutfağının tadına bakabilirsiniz. Victory Café sizi gastro pub yemekleriyle doyuracak ve rahat pub atmosferinin tadını çıkaracaksınız. Ya da meraklısı için Southill’deki Scaramouche Restaurant Makarna Bar ve Grill’i deneyin. Bir gece dışarıda farklı bir şey arıyorsanız, kapalı bir alan içinde yer alan IMAX ekranlarında gösterimler izlemek için Omnimax Tiyatrosu’nu ziyaret edin. Yaklaşık 5 kat yükseklikte, çoğu eğitim ve bilim ile ilgili olan gösterileri seveceğinizi garantileriz.

Vancouver’ın Çin Mahallesi, Kuzey Amerika’nın üçüncü büyük şehridir ve burada en iyi dim sum ve yedek kaburgaları bulabilirsiniz. Yaz aylarında, Vancouver, Richmond, Surrey ve Kuzey Vancouver’da gece pazarları ile canlanıyor ve lezzetli aromaların yanı sıra özellikle Vancouver’daki yiyecek sahnesine egemen olan Asya’ya özgü yeni yiyeceklerin de tadını çıkarabilirsiniz. Taze suşi denemediyseniz, şehir merkezindeki barlar için ana nokta, Vancouver’ın genç nüfusunun yoğun olduğu ve bir gece kulubünün yer aldığı Granville St’dir.

Başka bir önemli nokta ise özellikle ana cadde ve sokağı olan Yaletown Brewery fantastik bir hizmet vermektedir. Vancouver şehir merkezindeki Gastown’da, otantik bir İrlanda pubında, Irish Heather’da ya da bir kokteyl ve daha şık bir ortam arıyorsanız, stilettonuz ile Yaletown’daki George Ultralounge’a gidebilirsiniz.

Eski ve yeni Montreal’in çarpıcı bir karışımı olan Montreal merkezi, mum ışığında içki içme ve gizli mücevherlerin bulunduğu tozlu yollarda gece boyunca en büyük sırlarını ortaya koymaktadır. Şehir ayrıca, Kanada’da, dayanılmaz lezzetlere sahip pastaneler, eski Yahudi esintileri ve Paris tarzı yemek pazarlarıyla dolu en heyecan verici yemek duraklarına sahiptir. Birçok insan, gecenin sonunda, ünlü bir gece hayatı bölgesi olan Ste-Catherine’de bir yerlere gider. Ste-Elizabeth’s, yerel halkın favorisidir ve St-Denis’deki Ste-Catherine’in hemen üzerindeki açık teraslı barlar bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here