Adanın karşısında klasik şarap barları, geleneksel barlar ve bir dizi restoran bulabilirsiniz. Ancak, gecenin ilerleyen saatlerinde açılan gece kulüpleri ise, birkaç istisna dışında, bir bölgedeki Malta’nın gece hayatının merkezi olan St Julians’taki Paceville’de bulunmaktadır. Birazda olsa Malta gece hayatının havasındaysanız, dans ayakkabılarınızı giyip ve bu kulüplerden birine doğru yol alabilirsiniz.

Adalar’da gece hayatı her zaman kalabalıktır. Bazı dönemlerde canlı etkinlik takvimi azalsa bile, mutlaka ziyaret edilecek kulüpler, mükemmel şarap barları ve birinci sınıf restorantlar denenebilir.

Adalar, Malta Sanat Festivali, Valletta Barok Festivali, Opera Festivali, Koro Festivali ve temmuz ayında düzenlenen Uluslararası Caz Festivali gibi görmeye değer bir kültürel etkinlik takvimine sahiptir. En iyi uluslararası sanatçıların yer aldığı büyük müzik konserleri her yaz düzenleniyor, hem turistlerin hem de yerlilerin büyük kitlelerini çekiyor.

Malta Adaları da ‘clubbing’ sahnesi için bir merkez haline gelmiştir. Paul Oakenfold, Erick Morillo, Magda, Tiesto, Van Heill gibi dünyaca ünlü DJ’ler yıl boyunca konuk olarak haftasonlarında performans sergiliyorlar. Bu sahne tüm yıl boyunca sıklaşmakta ve çeşitli kulüplerde, büyük kulüplerden bazı mükemmel DJ’lerin eğlendirdiği ve giriş ücretsiz olan daha sessiz barlara kadar tüm hafta boyunca süren bir etkinlikler silsilesidir. Ana gece hayatı kulübü eylemleri, Paceville’de, kulüplerin ve barların bol olduğu St. Julians yakınındaki sahil kenarında yapılmaktadır.

Klasik müzik, Adalar’da çok popülerdir ve birçok barok kilisede düzenli olarak resitaller düzenlenmektedir. Düzenli orkestra, solist konser ve operalar, bazı çarpıcı tarihi mekanlarda gerçekleşir. Band müziği, Adalar’daki en popüler geleneklerden biridir. Her kasaba ve köyün en az bir grup kulübü vardır.

Band müziği Adalar’da ciddiye alınmakta ve yıl boyunca grup kulüpleri için en önemli noktadır. Bu olaylar Malta Adaları’nın karakteristik özellikleridir. Azizler, havai fişekler, yiyecek ve eğlence, bu kültürel fenomenin bir parçasıdır – kaçırılmaması gerekenleri görmenizi tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here