Malta’nın tarihi, coğrafi konumundan dolayı köklüdür. Akdeniz’in ortasındaki yedi adadan oluşan bir takımada olan Malta, Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’nun kesişme noktasında bulunuyor.

Malta mutfağı, bu çeşitliliği ile Valletta’dan Mdina’ya ve St Julian’s’a uzanan bir yemek kültürünü yansıtmaktadır. Ünlü ve daima dolup taşan bir çok restorant ve kafe vardır. Genelde Akdeniz mutfağı ağırlıklı yemeklerden oluşan geniş bir yeme – içme yelpazesi sunmaktadırlar.

Rampila

Grazielle Camilleri

Lüks bir atmosfere ve zarif bir iç dekora sahip olan Rampila, dört farklı alanı kapsamaktadır. Ana yemek salonu eski bir tünelde yer almaktadır. Daha sonra şarap barı, ülkenin tarihi hakkında bilgi edinebileceğiniz bir sergi alanı ve Valletta’nın muhteşem manzarasını sunan bir teras bulunmaktadır.

Eklektik modern Akdeniz mutfağına odaklanan Rampila’nın menüsünde yerel bir spesiyalite olan biftek, taze deniz ürünleri ve tavşan yer almaktadır. Rampila’nın seçkin mutfağını uyumlu bir şekilde harmanlamak, bol ve özenle seçilmiş bir şarap listesi oluşturmak, tatilinizi özel kılacaktır.

Palazzo Preca

Sisters adlı mekan ve sahipleri Ramona ve Roberta Preca, Palazzo Preca’yı işletmekte ve Valletta’daki Strait Caddesi’ndeki 16. yüzyıldan kalma bu tarihi ‘palazzo’da birinci sınıf Akdeniz mutfağı sunmaktadırlar.

Zarif bir şekilde dekore edilmiş bir alan, misafirlerini ağırlamaktadır ve onları, gün boyu memnun etmenin yanı sıra çok çeşitli taze balık ve levrek, karides ve ahtapot gibi deniz ürünlerinin tadını çıkarmaya davet etmektedir.

Restoranın şarap seçkisi, yemeklerin lezzetleriyle mükemmel bir şekilde eşleşen yerel Malta şaraplarını içermektedir. Ev yapımı tatlılar da favorileridir ve tatlılar lezzetli bir yemek deneyimi için mükemmel bitiricilerdir. Kesinlikle denemelisiniz.

Barracuda

Lisa Borain

Tam deniz kıyısında, St. Julian’ın merkezindeki popüler bir sahil şeridinde yer alan Barracuda, Balluta Koyu’na bakan ve Carmel Dağı Meryem Ana Kilisesi’ne sadece birkaç adım mesafede ayrıcalıklı bir konuma sahiptir.

Aydınlık ve zarif dekor, kapalı salonlar boyunca konukların yumuşak deniz meltemi eşliğinde zengin menünün tadını çıkarabileceği dış teraslara uzanmaktadır. Yerel kaynaklı balıklarda güçlü olan menü, cazip bir carpaccios seçeneği ile açılır ve çeşitli başlangıçlar, makarnalar ve taze balık bazlı ana yemekler ile devam eder.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here