Malta Adaları’nın küçük boyutu, kolay ve sorunsuz bir şekilde etrafta dolaşabilmenizi sağlıyor. Malta ve Gozo’daki halk otobüsü servisi, otobüslerin başlıca turistik bölgelere hizmet vermesi, pratik olarak her yere gitmesi ve ucuz ve verimli olması nedeniyle etrafta dolaşmanın iyi bir yoludur. Adanın daha uzaklarına ulaşmak istiyorsanız araba kiralamak iyi bir seçenek olacaktır. Tüm yol işaretleri İngilizce ve trafik soldan akmaktadır.

Başlıca uluslararası markalar ve yerel kiralık araçları, Malta ve Gozo’da günlük 16 – 28 €’luk fiyatlarla elde edebilirsiniz. Uluslararası ve ulusal ehliyetleri kabul edilebilir. Bir dizi uluslararası araç kiralama firmasının yanı sıra yerel garajlar da şoförlü araçların hizmetini sunmaktadır. Scooter, motosiklet veya bisiklet kiralamak da bir seçenektir, ancak ana yollardaki bisiklet şeritlerinin oldukça sınırlı olduğunu unutmamalısınız.

Beyaz taksi servisi otobüs durakları hariç her yerden yolcu alabilir. Malta Uluslararası Havaalanı ve Seaport Terminali’nden Malta’daki tüm bölgelere taksi hizmeti, sabit tarifeye ile işletilmektedir. Düzenli feribot seferleri Malta’yı Gozo’ya bağlar ve her yöne yaklaşık 20 dakika uzaklıktadır. Her ada ve Comino arasında düzenli tekne hizmetleri de vardır. Büyük Liman’da geleneksel Malta ‘dghajsa’ teknelerini kullanabileceğiniz bir su taksisi hizmeti de mevcuttur.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here