Saint Julian’s Gezilecek Noktalar Nelerdir?

Saint Julian’s, Malta adasının kuzeydoğu tarafında yer alan bir sahil kentidir. Adanın tamamı ve özellikle de Saint Julian’s şehri turizm üzerinde yoğunlaşmıştır. Ada ülkesi olan Malta’nın en önemli yerlerinden biridir. Diğer şehirlere de yakınlığı ile dikkat çekmektedir.

Malta gece hayatının ana merkezi olarak, canlı bir yerdir. Tarihi binalar da bulunmaktadır ancak gece hayatının ağır bastığı bu kentte, eğlenceye başlamadan önce kısa bir gezinti yapmanız, koy ve meydanları gezmeniz yeterli olacaktır.

Gezilecek Yerler

Koylar

Wikimedia

Spinola Koyu, Saint Julian’ın en büyük cazibe merkezlerinden biridir. Diğerlerinden daha büyük ve renkli balıkçı tekneleri ile doludur. Körfezin sonunda çok sayıda restoran vardır ve çoğu koy manzaralı açık oturma alanına sahiptir.

Spinoloa Koyu, ana meydanın yanı sıra en popüler olan yerdir. Balluta Koyu, yerlilerin için daha popüler olan bir koydur. Mellieha Koyu, en büyük ve en güzel plaja sahiptir, ancak yaz aylarında çok kalabalık olabilir. Yüzme ve su sporları etkinlikleri, burada da bolca yer almaktadır. Bir koydan diğerine yürümek mümkündür.

Meydanlar

Wikimedia

Spinola Sarayı ve Balluta Meydanı, aynı adı taşıyan koyların kamusal alanlarıdır. Spinola bölgesi, 1688 yılında inşa edilmiş bir saray ve çevredeki bahçelere sahiptir. Spinola Sarayı, Fra Paolo Raffaele Spinola tarafından inşa edilmiştir. Bir zamanlar Fransız birlikleri tarafından ağır hasar görmüştür ve bu yüzden ne zaman açılacağını veya ne zaman hizmete gireceğini söylemek zor.

Balluta Meydanı’nda, burada çok eski olan Carmelite Kilisesi ve diğer tarihi yerler vardır. Yerlilerin tercih ettiği bir yer olsa da, daha turistik alanlarda karşılaştırıldığında sakin bir yer gibi görünmektedir. Şaşkınlık hissetmek istiyorsanız, gitmek için iyi bir yer olabilir. Genellikle kendi ürünlerini pazarlayan meyve ve sebze satıcıları da vardır.

Paceville

Classic Connection Holidays

Paceville, Saint Julian’ın mahallelerinden biridir. Burası Malta’nın gece hayatının merkezidir. Sokaklarda birçok kulüp ve bar bulunur ve çoğu zaman ön kapıları açıkken müziği iliklerinize kadar hissedebilirsiniz.

Yerel renklerle dolu bazı güzel restorantların yanı sıra temel kafeler de bulunmaktadır. Bir sinema ve bowling merkezi de Paceville merkezinin bir parçasıdır. Yakınlarda geceleri aydınlatılan yapay bir plaj da bulunmaktadır. Bu nedenle Paceville’de çılgın bir gecenin ardından dinlenebileceğiniz bir yer olarak gidebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here