Bodrum’un Önemli Plajları Nerelerdir?

Bitez Plajı

Bodrum Belediyesi

Gümbet taraflarına doğru ilerlediğiniz zaman bir tepeyi aştıktan sonra sizi karşılayan Bitez Plajı, yaz aylarının gelmesi ile dolup taşmakta ve tatilcilere hitap eden mavi bayraklı denizi ile gözleri doldurmaktadır.

Taşsız ve dalgasız kumsalı, her yaz olduğu gibi, gideceğiniz yaz içerisinde de dolu olacaktır. Ancak erken saatlerde kendinize daha rahat bir yer ayarlayabilirsiniz.

Yalıkavak

Otel Plus

Yalıkavak, Bodrum’un en çok bilinen yerlerinden biridir ancak plaj denilince değil plaj partileri denildiğinde akla gelmektedir. Oysaki burada bulunan sayısı kumsalda rahatça denize girebilir ve çıktıktan sonra sahil kenarında bulunan lüks mekanlardan tatlar deneyimleyebilirsiniz.

Ortakent Yahşi

Küçük Oteller

Uzun uzadıya bir sahil şeridi arıyorsanız, Ortakent Yahşi mavisi ve yeşili ile siz tatilseverlerin gözlerini büyüleyecek güzelliklere sahiptir. Mavi bayraklı bir bölgede yer alan denizi ile sıcacık kumu ve tertemiz kumsalı ile gezilip görülmeye değer bir yerdir. Kalabalıktır ancak geniş olmasından ötürü her daim bir yer bulabilirsiniz.

Turgutreis

Otel Plus

Bodrum’da Bitez ve Yalıkavak’tan sonra en ünlü yerlerden biri de Turgutreis bölgesi ve burada yer alan tertemiz suyu ve incecik kumu ile bir çok plajıdır. Denize girebilir ve sahil kenarında bulunan pek çok restorant ve kafede dinlenip karnınızı doyurabilirsiniz.

Türkbükü

Voyega Hotel

Magazin programlarından hatırlayabileceğiniz ve bir lahmacunun 50 liradan satıldığı yer olarak bilinen Türkbükü’ne geldiğinizde, birçok mekanın aslında hiçte öyle olmadığının farkına varabilirsiniz. Beyaz evleri, uzun sahil şeridi ve bir çok kafe ve barın bulunduğu bu bölgede denize girebilir ve doyasıya eğlenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here