Bodrum’a Nasıl Gidilir?

Bodrum, lokasyonu itibari ile ulaşım konusunda her ne kadar karmaşık gibi görünse de kolay bir ağa sahip bir ilçedir. Eğer kendi aracınız ile geliyorsanız, Muğla merkezine uğramaya gerek bile kalmadan, Söke yolundan Milas’a ulaşarak gidebilirsiniz.

Bodrum’a en yakın havalimanı Milas – Bodrum Havalimanı’dır ve her yarım saate bir kalkan iki yönlü servislerle, merkeze ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Milas – Bodrum arası sürekli sefer düzenleyen ulaşım firmaları ve dolmuşlarla da ulaşım imkanınız bulunmaktadır.

Bodrum’da Ulaşım

Bodrum şehri, Bodrum Yarımadası için bir merkez oluşturmaktadır. Merkezde veya yakınında kalan insanların çoğu, dolmuş kullanır. İster yarımadanın başka bir bölümünün plajlarını ziyaret etmeniz, ister şenlikli bir akşam için merkeze gitmeniz olsun, bu dolmuşlar en iyi seçenektir ve sabahın geç saatlerine kadar devam eder. O sebeple Bodrum gece hayatı sonrasında toplu taşıma kullanabilirsiniz.

Bodrum’da seyahat ediyorsanız veya bir takvim planlaması yapmanız gerekiyorsa, 24 saat sürüş şoförü ve lüks bir araç sağlayacak birçok araba kiralama ve seyahat şirketi bulacaksınız. Bunlardan en iyisi Travelium ve Akustick‘tir. Her ikisi de tur operatörleri, oteller ve bölgedeki işletmelerle mükemmel ilişkilere sahiptir, sürücüleri İngilizce ve diğer yabancı dilleri konuşur ve seyahat ipuçları sağlayabilir. Birçok 5 yıldız otel alanında konuklar için kendi araba servisleri de sunulmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here