Bodrum Festivalleri

Antik Tiyatro Etkinlikleri

Bodrum Antik Tiyatro Sahnesi

Bodrum’dan Gümbet’e doğru giderken yolun sağ tarafında kalan eski tiyatro yerinde yaz aylarının başlaması ile sadece Türkiye’de değil, dünyada dahi ünlü olan sanatçılar, gruplar ve daha bir çok kişi burada etkinlik düzenlemekte. Ancak Bodrum bu aylarda çok kalabalık olduğu için biletlerinizi en az 1 hafta öncesinde almış olmanız gerekecektir.

Mandalina Festivali

Gerçek Fethiye

Bodrum’un nesi meşhur denince ilk aklımıza gelen tabii ki mandalina. Festivalsiz de olmazdı. Her sene Ocak ayında gerçekleştirilen Bodrum Mandalina Festivali, mandalinayla neler yapılabildiği konusunda hayal gücümüzü göklere çıkarıyor.

Mandalinalı pasta-kek, mandalina reçeli, mandalinalı peynir ve dolmaya kadar her çeşit spesiyal lezzet görmek mümkün. Stantlar, konserler ve yöresel danslar festivalin bonusu.

Gündoğan Sucuk Şarap Festivali

Bodrum Belediyesi

Bize göre Bodrum kışının en nefis festivali. Her yıl şubat ayının son cumartesi günü gerçekleşen Gündoğan Sucuk Şarap Festivali, tüm Gündoğan sahilini kaplayan dev bir plaj partisi. Sucuğunu, şarabını kapıp gelen Bodrumluların sadece yazın değil, kışın tadını çıkarmayı çok iyi bildiğini görüyor.

İf² Bodrum – İiü,,,iif İstanbul Bağımsız Fimler Festivali

Gözümüzden kalpler çıkarak beklediğimiz, bağımsız sinema denince ilk aklımıza gelen festival !f İstanbul, Gümüşlük Akademisi’nin desteği ile 24-26 Şubat tarihlerinde Bodrum’a da yansıyor! 😍 Dünyada ilk kez gerçekleştirilen ‘alternatif dağıtım ve paylaşım’ projesi İf², online streaming teknolojisiyle !f İstanbul ile eş zamanlı olarak 5 filmi Bodrumlularla buluşturuyor.

Slow Cheese Bodrum Peynir Festivali

Bodrumca Gazetesi

Slow Food Yaveş Gari grubu destekleriyle her iki senede bir düzenlenen festival Bodrum ve Milas’ta, 2-5 Mart  tarihlerinde eş zamanlı olarak düzenleniyor. Unutmaya yüz tuttuğumuz peynirlerin hatırlanması ve sürdürülebilirliği konusunda nefis bir festival.

Festivale katılan restaurantlar ve belediye kafelerde tadımlara katılabilir veya “Peynir Aşkına” sergisini gezerken, peynir-kahvaltı, peynir-şarap gibi mutluluk denklemini bir anda çözebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here