Bodrum gece hayatının zengin olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Dev katamaranda (Club Catamaran) ile deniz üzerinde doyasıya eğlenebileceğiniz gece kulübü, devasa büyüklükteki, açık hava partileri ve marina taraflarında yer alan ve sıcacık ortamı ile sizlere hitap edebilecek özellikler barındıran barlara kadar bütün gece parti yapmak için gidebileceğiniz bir çok eğlence mekan var.

Size küçük bir sır verelim, Bodrum’daki Barlar Sokağı’na (Cumhuriyet Caddesi) gidip, istedikleri kulübe girmeden önce mutlaka bir iki içki içilir. Böylece içeride 33cc biralara 20-25 tl vermek konusunda daha ihtiyatlı olurlar. Sokak sanatçılarından gelen hoş sesler ve Barlar Sokağı’ndaki müzik, size uzun bir gece için ihtiyacınız olan enerjiyi verecektir.

Bodrum’a gelmek ve bir geceyi sabaha kadar dışarıda geçirmemek, Roma’yı ziyaret etmek ve bir dilim pizza yememek gibi olacaktır. 1979 yılında açılmış ve 5.000 kişiye kadar ulaşabilen devasa Halikarnas gece kulübü 2016 yazında Bodrum‘lulara veda etti. Ancak Bodrum’da bir çok kaliteli gece kulüpleri hala var. Marina, barlar sokağı ve Halikarnas üzerinde yaklaşık 4 kilometelik cadde de onlarca gece kulübü, bar, kafe ve restorant bulunuyor. Bodrum’a gelenler için her akşam, lezzetli akşam yemeği ve yaz aylarında canlı müzik sunuyor.

Bodrum merkezinde bulunuyorsanız, yemek yiyebilir, sahilde sakin barlarda müzik dinleyebilirsiniz. Ancak asıl olay Gümbet Barlar Sokağı’nda geçiyor. En büyük kulüpler burada ve sabahın 4’üne kadar açıklar. Sapphire Club, Pasha Club, Posh, X Bar, Sultan Club, Sebastian Club, The Moss Club gibi Türkiye’nin en büyük gece kulüplerinin yanı sıra, küçük ancak bir o kadar eğlenceli onlarca pub’ların bulunduğu sokağa uğramadan Bodrum tatilinize son vermeyin.

“Ben eğlenceye yeteri kadar doyamadım” diyorsanız da  4’ten sonra 9’a kadar açık olan “after party” lere katılabilir ve eğlenceye devam edebilirsiniz. “Bodrum merkezi mi yoksa Gümbet mi ?” diye soracak olursanız; tercih tamamen sizin. İkisinin de birbirini tamamlayan bir çok farklı ve ortak özelliği bulunmaktadır.

Bodrum’da eğlence mekanları çok çeşitli. Yemekli yemeksiz diye ayırabilirsiniz, canlı müzik yada dj performansına göre ayırabilirsiniz. Müzik türüne göre ayırabilirsiniz ve tabi lokasyonuna göre ayırabilirsiniz. Bir yerden başlamak lazım.

Bodrum Halikarnas Eğlence Mekanları

Bodrum Tatil Rehberi

Mavi Bar, White House, Leman Kültür, Peter Pan, Kule Rock Bar, Körfez Bar, Bodrum Mandalin, Club Catamaran, Eskici Bar, Karpuz Bar, Moonlight Bar, Trafo, Churchill Bar, Dada Salon.

Gümbet Eğlence Mekanları

Pasha Club Bodrum

Pasha Club, Club Posh, Shakers Dance Bar, X Roof Bar, Alora Beach Club, Sultan Club, Sebastian Club, The Moss Club, Sapphire Club

Bodrum Tekilacılar Sokağı

Bodrum Tatil Rehberi

Bodrum merkezde Bodrum Kalesi’nin hemen arkasında yer alan harika bir eğlence sokağıdır. Sokağın her yerinde aynı müzik çalar ve onlarca bar vardır. İsmi Tekilacılar Sokağı olduğuna bakmayın her tür içki var. Eğlence ve müzik son sestir.

Bodrum’da Gece Ne Giyilir?

Yaz mevsiminde Bodrum‘daki sıcaklıklar inanılmaz derecede yüksek olabiliyor. Yazın herkes şort, tişört giyer o çok lüks gece kulüplerinde bile. Ancak bizce yine de daha şık gece kulüplerine gitmeyi planlıyorsanız, kadınlar elbise erkekler pantolon giymeli. Çünkü bazen kapıda ki arkadaşlar sorun çıkarabiliyor.

Eğer büyük bir gece kulübüne gidiyorsanız, (bayanlar için geçerli değil) kesinlikle parmak arası terlik giymeyin. Bunu iki sebebi var ve ikisi de birbirine bağlantılı. Öncelikle gittiğiniz kulüp büyük olduğu için içerisi de hayli kalabalık oluyor ve bu durumda ayağınıza birisinin basma olasılığı çok yüksek. Diğer sebep ise, bu tarz kulüplerin içeride bulunan misafirlerin göz zevkine hitap edilir şekilde giyinilmesi için koyduğu kriterlerdir.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here